Literární noc

Dnes večer se koná několik literárních akcí, mezi kterými dominuje Noc literatury. Můžete však také vyrazit na křest knihy Jana Těsnohlídka ml.

Noc literatury proběhne ve více než 50 českých městech zároveň.Dnes probíhá v mnoha nejen českých městech Noc literatury. V rámci této akce se můžete zúčastnit čtení z knih různých žánrů, a to zejména od evropských autorů. Čtení se ujali známí čeští herci, mezi kterými nechybí Kamila Moučková, Filip Kaňkovský, Marie Doležalová, Simona Postlerová či Miroslav Etzler.

Čtení začínají v 18 hodin a ukázky se opakují v půlhodinových intervalech až do 22:30. Sami si tak můžete zvolit trasu, kterou tímto literárním večerem projdete.

Noc literatury se poprvé uskutečnila roku 2006 v Praze, později, v roce 2013, se přidala další města. Dnešní akci najdete již ve více než 50 českých městech a více než 20 světových: vedle slovenských a bulharských i v Lisabonu či New Yorku.


Básně Jana Těsnohlídka vycházejí v souborném vydání.Druhou akcí dnešního večera, je křest knihy Jana Těsnohlídka ml., Básně 2005 - 2013, která právě vychází u nakladatelství Knihovna Polička. V Café Kampus v Praze bude od 20 hodin číst tento český básník své dílo sám. Jedná se totiž o knihu, která je souborným vydáním jeho vyprodaných sbírek Násilí bez předsudků, Rakovina a Ještě je co ztratit. V průběhu večera zazní i ukázka z poslední samostatné sbírky Hlavně zachraň sebe.

Obě knihy vám Jan Těsnohlídek v průběhu večera rád podepíše, k zakoupení budou jak na místě, tak i na veletrhu Svět knihy.

Rozhovor s tímto autorem, ve kterém se mimo jiné dozvíte, kolik knih vydal, prodal a jak došlo ke spolupráci s Jaromírem 99, jehož ilustrace zdobí novou Těsnohlídkovu knihu, čtěte zde na Zeedee.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele