Měsíc autorského čtení

Červenec je již po osmnácté věnován autorskému čtení. Akce, která se z Brna rozšířila do dalších středoevropských měst, letos hostí autory z Gruzie.

Festival Měsíc autorského čtení letos má čestného hosta Gruzii.V sobotu 1. července začíná v Brně Měsíc autorského čtení. Během prvního večera se představí gruzínský spisovatel a scénárista Datho Turašvili, od 20:30 potom český básník, hudebník a zakladatel nakladatelství Votobia Jaroslav Erik Frič. Všechna čtení probíhají v divadle Husa na provázku na Zelném trhu.

Gruzie je letošním čestným hostem tohoto festivalu, který se koná od roku 2000. V současnosti probíhá také v Ostravě, Wrocławi, Košicích a ukrajinském městě Lviv. Nejvýznamnější hosté budou číst ve všech pěti evropských městech.

Každé z míst však má i své vlastní umělce, které není možné potkat jinde. Například čtení Bianky Bellové proběhne pouze 5. července právě v Brně. Jáchyma Topola můžete tamtéž potkat o den později.

Největší středoevropský literární festival potrvá v Brně do konce července, v ostatních městech o pár dnů déle. Poslední čtení proběhne 4. srpna, gruzínský hudebník a spisovatel Erekle Deisadze festival uzavře svým výstupem na Ukrajině.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele