Nejčtenější knihy roku 2017 podle Amazonu

Americký producent elektronických knih a čteček Amazon zveřejnil žebříček nejčtenějších titulů loňského roku. Která díla se těšila největšímu zájmu čtenářů?

Příběh služebnice se v loňském roce dočkal nového vydání i audioknižního zpracování.Amazon sestavuje svůj žebříček nejen na základě zakoupených e-knih, ale také jejich uživatelského hodnocení, a to jak v kategoriích knih pro čtečku Kindle, tak i v audioknihách Audible.

Nejvíce čtenou, kupovanou, hodnocenou a diskutovanou knihou loňského roku se stal Příběh služebnice od Margaret Atwood. Tato kniha slavila úspěchy i u nás, a to nejen díky říjnové návštěvě autorky v Praze, kde si převzala Cenu Franze Kafky, ale také uvedení dlouho očekávaného nového vydání jejího nejslavnějšího díla a vzniku audioknihy se Zuzanou Kajnarovou v hlavní roli.

Druhé místo patří Kingově knize To, třetí, pátou, sedmou a desátou příčku obsadil Harry Potter. V žebříčku nesmí chybět ani Hra o trůny a novinka Origin Dana Browna (česky vyjde jako Počátek již 7. února).

Čtyřhodinový pracovní týden je nejcitovanější knihou loňského roku.Čtečky Kindle obsahují mimo jiné funkci snadného označování a sdílení citátů z knih. Dílem, které za loňský rok zaznamenalo nejvíce takto citovaných frází, je Čtyřhodinový pracovní týden od Timothyho Ferrisse. Na dalších příčkách se umístili autoři Dale Carnegie, Eckhart Tolle nebo Daniel Kahneman s knihou Myšlení, rychlé a pomalé.

Dále Amazon díky statistikám ve svých čtečkách dokáže odhadnout, jak dlouho trvá konkrétní knihu přečíst. Vyhlašuje proto také žebříček takových knih, které čtenáři přelouskali rychleji než jiné knihy podobného žánru a rozsahu. Na prvním místě se umístil Brandon Sanderson s knihou Oathbringer (česky zatím nevyšla, navazuje na knihu Slova paprsku), na dalších příčkách najdeme End Game Davida Baldacciho (česky tato série nevychází), Artemis Andyho Weira, Janet Evanovich a Lee Childa.

Fredrick Backman patří mezi nejoblíbenější zahraniční autory v Americe.Nejvíce poslouchanou audioknihou byl první díl Harryho Pottera, kámen mudrců. Za úspěchem celé této série v několika žebříčcích stojí 20. výročí od prvního vydání, které slavili fanoušci v loňském roce po celém světě.

Mezi překladovými knihami, tedy těmi, které je jsou přeložené z jiných jazyků do angličtiny, kraluje Muž jménem Ove švédského autora Fredrika Backmana. Na druhém místě najdeme taktéž ze švédštiny přeložený pátý díl Milénia, Muž, který hledal svůj stín od Davida Lagercrantze. Třetí místo obsadil opět Fredrik Backman, tentokrát s knihou Babička pozdravuje a omlouvá se.

 

avatar uživatele
před 9 mesíci
Musím si rozšířit znalosti, abych nebyla pozadu.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele