Noah Gordon

Americký autor historických románů dnes slaví 91. narozeniny. Jeho trilogie Ranhojič, Šaman a Lékařka je známější a oceňovanější v Evropě než v jeho rodných Spojených státech.

Noah Gordon slaví 11. listopadu narozeniny.Noah Gordon se narodil 11. listopadu 1926 v americkém státě Massachusetts. Jeho rodina vlastnila zastavárnu, mladý Noah však nastoupil do deníku Worcester Telegram, než ho zlákal do svých služeb Boston Herald.

Jeho nejznámějším dílem je trilogie o dynastii Coleových – Ranhojič, Šaman a Lékařka. Děj těchto historických knih se týká především medicíny, kvůli které se nechal zaměstnat v nemocnici. Potřeboval tam zjišťovat informace ke svým knihám, zejména medicínské postupy v minulosti.

Už jeho první kniha, Rabi, se v roce 1965 udržela po 26 týdnů v žebříčku The New York Times Best Sellerů. Nejpopulárnější je však Noah Gordon v Německu, Itálii a Španělsku, kde získal i několik literárních ocenění. Až do roku 2015 však zůstával současnému americkému publiku relativně neznámým, než o něm vyšel článek v Boston Globe.

Noah Gordon stále žije v Massachusetts nedaleko Bostonu s manželkou Lorraine, mají tři, dnes již dospělé děti. Právě dnes slaví 91. narozeniny.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele