Nová Lisbeth Salanderová

Víte, co má společného Stopařův průvodce po galaxii a švédská krimi série Milénium? Jedná se o trilogie v pěti dílech.

Muž, který hledal svůj stín je pátý díl původní trilogie Stiega Larssona MiléniumKdyž v listopadu roku 2004 zemřel Stieg Larsson, do té doby známý pouze jako zakladatel nadace Expo pro sledování nedemokratických projevů švédské společnosti, byly nalezeny tři hotové, avšak nepublikované knihy. Trilogie Milénium tak spatřila světlo světa až po smrti svého autora a okamžitě vyvolala zájem nejen ve Švédsku, ale i padesáti dalších státech, do jejichž jazyků byla přeložena.

Příběh nezávislého novináře Mikaela Blomkvista a hackerky Lisbeth Salanderové byl zfilmován nejen ve švédské režii, ale jeho prvního dílu se ujal i Hollywood. V rolích svérázné mladé ženy s dračím tetováním tak můžeme obdivovat jak Noomi Rapace, tak i Rooney Maru, Mikaela ztvárnili herci Michael Nyqvist, respektive Daniel Craig. Švédský představitel zemřel letos v červnu na rakovinu plic.

U nás je tradičním vydavatelem Milénia brněnský Host. Není proto překvapením, že když v roce 2015 vyšlo pokračování série, kterého se ujal jiný švédský spisovatel, David Lagercrantz, byl Host opět u toho. Od tohoto roku mají také knihy nové, ryze české obálky. Pátý díl série s názvem Muž, který hledal svůj stín vychází již 7. září.


Připomeňte si Dívku v pavoučí síti díky knižnímu traileru:

 

 

 

Pro fanoušky audioknih je jistě dobrou zprávou, že všechny čtyři dosavadní díly existují i v této formě, navíc s hlasem skvělého Martina Stránského (znáte ho jistě jako hlas Dr. House). Najdete je například u Audiotéky.

 

Který z dílů trilogie "již brzy v pěti dílech" Milénium vám přirostl k srdci nejvíce?

 

avatar uživatele
před 1 rokem
To uvidím, až si konečně nějaký přečtu. Snad začnu ještě letos.
avatar uživatele
před 1 rokem
Mně asi ten první. Byla jsem úplně očarovaná a pak zhltla zbývající dva. A myslím, že David Lagercrantz je důstojným pokračovatelem Stiega Larssona.
avatar uživatele
před 10 mesíci
Mám vydání Stopařova průvodce z roku 1986 a to má ještě podtitul "trilogie o čtyřech dílech". S těmi pěti už mi to pak nepřijde vtipné. A ostatně Lagercrantz měl taky zůstat u čtvrtého!
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele