Nové knihy v červnu

Poslední měsíc před vypuknutí letních prázdnin se u nakladatelství nese ve znamení lehkého čtení, brožovaných vydání oblíbených knih a audioknih – zkrátka přípravy na cesty vrcholí i v knižním průmyslu.

Nestvůra z Essexu od Sarah Perry vychází u nakladatelství Argo.Červnové novinky však začneme hezky zostra – Nestvůrou z Essexu. Sarrah Perry v uplynulých letech strávila pár měsíců v Česku a její nová kniha by se měla Prahy dotýkat. Je proto na místě seznámit se s její předchozí tvorbou, a tak Argo vydává její historický román, který bývá připodobňován stylu Charlese Dickense.

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíš úleva než rána. Nešťastné manželství i život ve městě ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu, uprostřed přírody, o niž se odjakživa zajímala, představují novou naději na světlejší zítřky. A opravdu, pobřežní vesnici Aldwinter si hned zamiluje a v místním pastorovi Williamu Ransomovi a jeho rodině najde přátele. Idylku však naruší zvěsti o návratu legendární nestvůry, obřího hada, jenž přichází z moře a požírá vesničany. Zatímco Cora doufá, že nalezne nový živočišný druh a vyslouží si cedulku v Přírodovědném muzeu, pastor Ransome vidí v těchto zvěstech bludařství a odklon od pravé víry, proti nimž je třeba bojovat (nakladatelská anotace).


V červnu vychází dvě eseje o feminismu od Chimamandy Ngozi Adichie.Chimamanda Ngozi Adichie, kterou budete znát, pokud jste četli knihu Amerikána, se snaží zvrátit negativní význam slova "feminismus", který mu většina populace přikládá. Ona sama jej vnímá odlišně, a tak sepsala eseje, které nyní vycházejí u nakladatelství Host. Knihy Feminismus je pro každéhoMilá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních jsou útlé knížečky o méně než 100 stranách.

Autorka se v nich snaží ukázat, že feminismus není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do klece genderových stereotypů jsou totiž zajati i muži. Konzervativní pojetí maskulinity v jednadvacátém století jim často brání navazovat kvalitní vztahy a projevovat svou pravou osobnost. Feminismus je pro Adichieovou způsob, jak bourat dusivé bariéry mezi lidmi (nakladatelská anotace, kráceno).


Autorka Temných říčních proudů, Sharon Bolton, zamíří v červnu do Prahy.Nakladatelství Domino přináší do Česka nejen knihu Temné říční proudy od britské autorky Sharon J. Bolton, ale též samotnou autorku. Pro ni je přichystána autogramiáda 26. června v Knihách Dobrovský na pražském Václavském náměstí. Její novinková kniha vychází již v polovině června, aby se fanoušci měli čas připravit.

Temné říční proudy jsou čtvrtým dílem v sérii s mladou policistkou Lacey Flintovou. Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? (nakladatelská anotace, kráceno)


Láska z deníku je dalším svazkem edice Srdcovky.Po všem tom napětí je třeba dát si také trochu romantiky. Tu přinese jedna z novinek v řadě Srdcovky, kterou vydává nakladatelství Motto. Sarah Jio vás v knize Láska z deníku zavede na kouzelný ostrov, kde se můžete znovu zamilovat.

Emily se po rozvodu vypraví na místo, které v dětství nejvíc milovala – na ostrov Bainbridge, kde žije její svérázná teta Bee. Představa klidné dovolené se rozplyne v nenávratnu, když potká pohledného souseda své tety Jacka a vzápětí narazí na svou dávnou lásku Grega. Emily je oběma muži okouzlena, problém ale je, že neví, kterým víc. Pak však v tetině domě objeví starý červený deník, jehož četba ji úplně pohltí – vypráví milostný příběh ženy, která na ostrově před časem žila. Je možné, že se deník k Emily nedostal pouhou náhodou? A jak souvisí s jedním z mužů? Jedno je jisté – díky němu Emily pochopí, kam skutečně patří (nakladatelská anotace).


Ladislav Zibura načetl své vlastní povídání o cestě Arménií.Ladislav Zibura je známý cestovatel, který se již vydal do Jeruzaléma, mezi buddhisty a komunisty nebo do Arménie. A právě poslední zmiňovanou cestu nově také načetl, a tak se nám v červnu dostane do rukou CD, které se pyšní stejným grafickým zpracováním jako tištěná kniha. Cestovatelský deník načtený samotným autorem – to je jako kdyby vám Princ Ládík, jak bývá přezdíván, sám vyprávěl svá vlastní dobrodružství.

Audioknihu vydává, stejně jako knižní předlohu, nakladatelství BizBooks.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele