Nové knihy v listopadu

Zbývají méně než dva měsíce do Vánoc, což je skvělý důvod začít se poohlížet po dárcích – ať již pro sebe nebo své bližní. Také v listopadu najdeme u našich nakladatelů zajímavé novinky.

Léto plné neskutečných věcí zavede malou Lunu do dětství vlastní matky.Prožili jste Léto plné neskutečných věcí? Pokud si chcete v chladném období připomenout prázdninové dobrodružství, můžete se ponořit do příběhu Luny. Tenhle příběh ale úplně optimistický nebude – začíná smrtí dívkčiny matky.

Tu před třiceti lety potkalo něco strašlivého, něco, co vyplulo na povrch až nyní. Luna má možnost vrátit se v čase a pokusit se odvrátit matčinu katastrofu. V 70. letech potkává matku jako malou dívku. Luna však stojí před rozhodnutím: pokud zasáhne a změní běh dějin, co když obětuje samu sebe?

Knihu Rowan Coleman vydává v listopadu nakladatelství Domino.

Gemina je vesmírným pokračováním knihy Illuminae.Vesmírná sága pokračuje. Gemina zavádí čtenáře do příběhu, který rozehrála kniha Illuminae. Ta byla nečekaná zejména způsobem svého zpracování. Jestli Amie Kaufman a Jay Kristoff dokázali udržet podobný způsob vyprávění a napětí, se dozvíme již brzy. Druhý díl série Akta Illuminae vychází již příští týden.

Noví hrdinové se musí potýkat se životem na nejnudnějším místě galaxie: ve vesmírné stanici. Znuděná dcera velitele a rebelující syn ze špatné rodiny? To nemůže dopadnout dobře...

Knihu vydává CooBoo.

Dívka z inkoustu a hvězd překvapila letošní návštěvníky Humbook Festu, kteří si zakoupili VIP vstupenkuDívka z inkoustu a hvězd překvapila letošní návštěvníky Humbook Festu, kteří si zakoupili VIP vstupenku – dostali totiž její recenzentskou kopii. Světe div se, originální vydání září svou zlatožlutou obálkou, stejnou, jako mělo její původní britské vydání.

Kiran Millwood Hargrave stvořil knihu, která v britských žebříčcích dětských knih přeskočila i Harryho Pottera a prokleté dítě.

Isabelle vždy toužila poznat ostrov, na kterém bydlí, i jeho zapomenuté území. Když se ztratí její kamarádka, vetře se do pátrací skupiny. Kdo jiný by měl pomoci s hledáním, než dcera kartografa?

Dívku z inkoustu a hvězd vydává Fragment.


Youtuber Kovy vydává knihu o všem. Ovšem.Konec listopadu přinese překvapení zejména těm, kteří sledují youtubera Kovyho. Tomu totiž vychází kniha, která bude o všem. No ovšem

Karel Kovář odkrývá ještě větší část svého života, než tu, kterou znají jeho diváci. Své čtenáře zavede do idylického dětství, komplikovaného dospívání a představí svou cestu před objektiv na YouTube. Kniha obsahuje i jeho básně a fotografie.

Od 22. listopadu pojede Kovy tour po České republice, knihu si tak můžete nechat i podepsat. Křest proběhne v Pardubicích, v následujících dnech youtubera potkáte v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Sledujte naše Knižní události.

Kovyho knihu vydává nakladatelství BizBooks.


Ctnosti králů jsou prvním dílem fantasy série Dynastie Pampelišek amerického autora s čínskými kořeny Kena LiuPokud vybíráte knihy podle obálek, určitě vám neuniknou Ctnosti králů. Kniha je prvním dílem fantasy série Dynastie Pampelišek amerického autora s čínskými kořeny Kena Liu. Ten je v USA známý také tím, že překládá knihy z čínštiny do angličtiny, například Problém tří těles Lioua Cch’-sina, který česky vyšel také letos a navíc u stejného nakladatelství – u Hosta.

V knize najdete: vzpouru proti císařskému režimu, obří flotily vzucholodí, šupinaté velryby, touhu po pomstě, zlomyslné bohy, zkrátka epickou fantasy, která vychází z jiného kulturního prostředí, než jsme v našich končinách zvyklí.

Causa Mortis zavede čtenáře na pitevnu, do Ústavu soudního lékařstvíČeská manželská dvojice společně píše horor z prostředí pitevny. Ne, to není vtip. To je nová kniha Causa Mortis, kterou v listopadu vydají u nakladatelství Epocha Marek Hladký a Jitka Hladká.

Nová přednostka Ústavu soudního lékařství, přichází na to, že i v této instituci, jejíž hlavní náplní práce je smrt, je prostor pro intriky a korupci. Když však sama začne rozkrývat temná tajemství, může ohrozit nejen svou kariéru, ale hlavně svůj život.

Krest této knihy, kterou nedoporučujeme slabším povahám, proběhne 20. listopadu od 17.00 v Knihkupectví Academia na pražském Václavském náměstí.

Příběh služebnice Margaret Atwood konečně vychází jako audiokniha.Na závěr listopadového výběru si dáme i jednu audioknihu. Příběh služebnice od Margaret Atwood jistě není nutné představovat. Oceňovaná autorka si při své nedávné návštěvě Prahy převzala Cenu Franze Kafky. Nové knižní vydání jejího nejslavnějšího díla uvedlo v říjnu Argo, tento měsíc se k němu přidá i audioknižní podoba.

O tu se postaralo vydavatelství OneHotBook, režisérka Jitka Škápíková a interpreti Zuzana Kajnarová a Martin Myšička.

 

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele