Novinky v březnu

Další měsíc je pryč a doba čekání na nové knihy se opět zkrátila. Na co se můžeme těšit v Březnu – měsíci čtenářů?

V březnu nás toho na poli knižních akcí a novinek čeká požehnaně – jak by ne, je tu další měsíc čtenářů. Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) vyhlásil tento měsíc pro podporu čtení a do středu akce vyzdvihl právě čtenáře, nikoli knihu jako artefakt, ani knihovnu jako instituci (té je věnován týden v říjnu).

V březnu se tak můžeme těšit na Ostravský knižní veletrh, který začíná již zítra, 15. března Velký knižní čtvrtek nebo Noc s Andersenem z 23. na 24. března.

 

Nakladatelský dům Albatros Media chystá hned několik pokračování young adult sérií.

 

Nakladatelský dům Albatros Media zejména v rámci svých vydavatelství zaměřených na dospívající čtenáře, Fragment a CooBoo, připravil na březen nálož pokračování young adult dobrodružných fantasy příběhů. Najdeme mezi nimi čtvrtý díl Časodějů, třetí díl série Dvůj trnů a růží, závěr trilogie Griša, avizované pokračování knihy Sníh nebo popel (ten právě nyní můžete na Zeedee vyhrát), druhý díl Pouště v plamenech, která vychází s novou obálkou, a také pokračování Divotvůrce s názvem Černé znamení.

 

Něco z jiného soudku

 

Ďáblův spár od Lary Dearman se bude líbit fanouškům Petera Maye a Ann Cleeves.Pro příznivce detektivních románů, zejména fanoušky Petera MayeAnn Cleeves, vydává Host právě v těchto dnech první díl nové série z prostředí Normanských ostrovů – Ďáblův spár od Lary Dearman.

Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech pobytu v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se na trochu nudnou práci. Když se však jednoho podzimního večera na pláži objeví tělo psychicky labilní utonulé dívky a policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu, Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Je možné, že na ostrově už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml? (nakladatelská anotace, kráceno)

Jepice je thrillerem, ve kterém jde o život, a to nejen vyšetřovateli Charliemu Priestovi.Koncem března také očekáváme příchod Jepice – thrilleru z pera britského autora Jamese Hazela.

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti.

Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví vlivný podnikatel, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého.

V průběhu pátrání začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro vyřešení případu důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice. (nakladatelská anotace, kráceno)

Muffin a čaj vás zavede na britskou střední školu za dvěma zdánlivě rozdílnými chlapci.Do světa young adult literatury se přeci jen ještě na chvilku vrátíme. Nakladatelství Yoli totiž v březnu slaví již čtvrté narozeniny a také plánuje vydat citlivý příběh o dvou mladících, kteří jsou odlišní, ale něco mají přeci jen společného. V knize Muffin a čaj vás Theo Addair zavede na střední školu

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí.

Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být… (nakladatelská anotace)

Samozřejmě se těšíme na tituly Velkého knižního čtvrtku, které vám přiblížíme v dalších článcích.

 

 

avatar uživatele
před 7 mesíci
Chcete říct, že zase budu muset číst?
avatar uživatele
před 7 mesíci
Hlavně číst rychleji, novinky se valí nezadržitelným tempem!
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele