Novinky v březnu

Další měsíc je pryč a doba čekání na nové knihy se opět zkrátila. Na co se můžeme těšit v Březnu – měsíci čtenářů?

V březnu nás toho na poli knižních akcí a novinek čeká požehnaně – jak by ne, je tu další měsíc čtenářů. Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) vyhlásil tento měsíc pro podporu čtení a do středu akce vyzdvihl právě čtenáře, nikoli knihu jako artefakt, ani knihovnu jako instituci (té je věnován týden v říjnu).

V březnu se tak můžeme těšit na Ostravský knižní veletrh, který začíná již zítra, 15. března Velký knižní čtvrtek nebo Noc s Andersenem z 23. na 24. března.

 

Nakladatelský dům Albatros Media chystá hned několik pokračování young adult sérií.

 

Nakladatelský dům Albatros Media zejména v rámci svých vydavatelství zaměřených na dospívající čtenáře, Fragment a CooBoo, připravil na březen nálož pokračování young adult dobrodružných fantasy příběhů. Najdeme mezi nimi čtvrtý díl Časodějů, třetí díl série Dvůj trnů a růží, závěr trilogie Griša, avizované pokračování knihy Sníh nebo popel (ten právě nyní můžete na Zeedee vyhrát), druhý díl Pouště v plamenech, která vychází s novou obálkou, a také pokračování Divotvůrce s názvem Černé znamení.

 

Něco z jiného soudku

 

Ďáblův spár od Lary Dearman se bude líbit fanouškům Petera Maye a Ann Cleeves.Pro příznivce detektivních románů, zejména fanoušky Petera MayeAnn Cleeves, vydává Host právě v těchto dnech první díl nové série z prostředí Normanských ostrovů – Ďáblův spár od Lary Dearman.

Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech pobytu v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se na trochu nudnou práci. Když se však jednoho podzimního večera na pláži objeví tělo psychicky labilní utonulé dívky a policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu, Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Je možné, že na ostrově už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml? (nakladatelská anotace, kráceno)

Jepice je thrillerem, ve kterém jde o život, a to nejen vyšetřovateli Charliemu Priestovi.Koncem března také očekáváme příchod Jepice – thrilleru z pera britského autora Jamese Hazela.

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti.

Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví vlivný podnikatel, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého.

V průběhu pátrání začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro vyřešení případu důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice. (nakladatelská anotace, kráceno)

Muffin a čaj vás zavede na britskou střední školu za dvěma zdánlivě rozdílnými chlapci.Do světa young adult literatury se přeci jen ještě na chvilku vrátíme. Nakladatelství Yoli totiž v březnu slaví již čtvrté narozeniny a také plánuje vydat citlivý příběh o dvou mladících, kteří jsou odlišní, ale něco mají přeci jen společného. V knize Muffin a čaj vás Theo Addair zavede na střední školu

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí.

Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být… (nakladatelská anotace)

Samozřejmě se těšíme na tituly Velkého knižního čtvrtku, které vám přiblížíme v dalších článcích.

 

 

avatar uživatele
před 17 dny
Chcete říct, že zase budu muset číst?
avatar uživatele
před 17 dny
Hlavně číst rychleji, novinky se valí nezadržitelným tempem!
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele