Novinky v lednu

Po vánoční nadílce jsou novoroční nabídky vydavatelů poněkud střídmé. Přesto se mezi nimi najde několik novinek, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Od poloviny ledna hledejte knihu Mýtus o Pérákovi: městská legenda mezi folklorem a populární kulturou. Péráka, nejslavnějšího českého superhrinu z období druhé světové války, jistě není nutné představovat. Knih a komiksů o něm a jeho skutcích vyšlo již několik, etnolog a folklorista Petr Janeček se však na tuto postavu podíval z trochu jiného úhlu. Zpovídal pamětníky, hledal v zahraničních pramenech a doložil jeho původ v britské pověsti o Skákajícím Jackovi, našel paralely v Německu, Rusku a dalších částech světa.

Chcete se s Pérákem seznámit blíže? Od poloviny ledna hledejte knihu Mýtus o Pérákovi: městská legenda mezi folklorem a populární kulturou. Její autor je podepsaný pod takovými tituly jako Černá sanitka nebo Krvavá Máry. Vydává Argo.


Čtenářka vás zavede do světa, kde je čtení považováno za výsadu hrstky nejmocnějších.Čtenářka zavede především asi mladé čtenářky do světa, kde je čtení považováno za výsadu hrstky nejmocnějších. Selfia má knihu, kterou nedokáže přečíst, kluka, který nemluví, a velký strach, protože její poslední přeživší příbuzná, teta Nin, byla unesena. Jak to všechno souvisí s otcovou vraždou? A dá se z této bezvýchodné situace vyjít se dravou kůží?

Odpověď hledejte v knize Moře inkoustu a zlata – Čtenářka od americké autorky Traci Chee. Kniha vychází koncem ledna u Fragmentu.


Tým sestavený z policistů, kterých se vedení chce zbavit, ale nemůže, dostává novou "posilu" – kolegu, který si myslí, že je mušketýr.Koncem ledna vychází také pokračování detektivky, která se ve Francii stala bestsellerem. Lúzři, tým sestavený z policistů, kterých se vedení chce zbavit, ale nemůže, dostává novou "posilu" – kolegu, který si myslí, že je mušketýr. Šéfová týmu, Anne Capestanová, však řeší vážnější problém: právě jí na stole přistál případ zavražděného muže, který byl shodou okolností jejím tchánem, jehož nesnášela.

Podaří se téhle povedené partičce získat zpět ztracenou reputaci? To se dozvíte v knize od Sophie HénaffLúzři: Stále spolu. 25. ledna vydává XYZ.


Najde William Wenton dost síly, aby odhalil záhadu Kryptoportálu?Vzpomínáte na článek, kterým jsme vám před Vánocemi doporučovali dětské knihy? Jednou z nich byl i Zloděj luridia, dětská kniha roku 2016 v Norsku. Dobrá zpráva pro všechny dobré přátele Williama Wentona: pokračování jeho příhod vychází již tento měsíc!

Tenhle malý luštitel záhad a šifer musí tentokrát odhalit tajemství Kryptoportálu. V Institutu posthumánního výzkumu je však všechno vzhůru nohama a našeho hrdinu trápí podivné záchvaty. Najde dost síly, aby spolu s Iscií pokračoval v cestě za tajemstvím luridia?

To vše odhalí kniha Bobbieho Peerse, kterou v samotném závěru měsíce ledna vydá Kniha Zlín.


V případě neočekávané události od Judy Blume vychází v lednu jako audiokniha.Bonusový tip pro audiomoly: kniha Judy Blume, V případě neočekávané události, vyjde v průběhu ledna jako audiokniha! Knižní předlohu vydalo česky v loňském roce nakladatelství Argo.

Příběh zavádí čtenáře do USA 50. let minulého století – s velkými auty, širokými sukněmi a módou víry v UFO. V roce 1952 spadnou do jednoho malého městečka v New Jersey tři letadla během tří měsíců. Je to náhoda? Můžou za to komunisté? A co mimozemšťané? 

Jak do této pestré směsice zapadá první láska čtrnáctileté Elizabeth?

 

 

avatar uživatele
před 8 mesíci
Juchů, na Čtenářku se moc těším <3
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele