Novinky v prosinci

Měsíc, ve kterém vrcholí vánoční přípravy, možná paradoxně není tak bohatý na očekávané knižní tituly jako předchozí dva podzimní měsíce. Přesto se v něm najde několik zajímavých tipů, které vás třeba inspirují k vánočním nákupům.

Nejlepší pro všechny je název nové knihy Petry Soukupové.Tím prvním je kniha Petry Soukupové z nakladatelství Host, která vychází již zítra – Nejlepší pro všechny. V ní se desetiletý chlapec stěhuje z Prahy na venkov k babičce, protože jeho matka přijala velkou roli v televizním seriálu.

Zajímavostí příběhu je prolínání s druhou knihou, kterou Soukupová vydala letost na podzim – Kdo zabil Snížka? Autorka se i tentokrát zaměřuje na vyhrocené rodinné vztahy a pocit frustrace dítěte ve světě dospělých.

Faja je pokračováním Naslouchače.U Hosta ještě zůstaneme, jeho druhou vánoční novinkou je pokračování Naslouchače, fantasy české autorky Petry StehlíkovéFaja.

Hlavní hrdinka, Ilan, se po průchodu skárou musí spřátelit s lidem, který zotročil její národ. Mezi tím klid ve sklenařských městech naruší objev starodávného nápisu. Ilan čeká mnoho obtíží, než odhalí význam tajemného nápisu – jen tři slova, přesto velká záhada.


Rázová vlna navazuje na Spad a Poločas rozpaduNovinkou, kterou očekávají především fanoušci Františka Kotlety, je závěrečný díl postapokalyptické trilogie, který nese název Rázová vlna.

V Poločasu rozpadu jsme opustili plukovníka Michálka a jeho družinu v okamžiku, který nelze nazvat jinak než cliffhangerem. Svět je už tak dost zničený, přesto se najde spousta těch, kteří mají zájem jej devastovat dál. Jak se zachová česko-japonská družina? A stojí tento svět ještě za záchranu?

Knihu vydává nakladatelství Epocha.

Vychází jediná oficiální a schválená biografie Paula McCartneyho z Beatles.Tento týden vychází také první oficiální biografie jednoho ze členů The Beatles, Paula McCartneyho. Jaký doopravdy je tento hudebník, skladatel a zpěvák? Philip Norman, uznávaný životopisec hudebních hvězd ho popisuje jako nejistého workoholika.

Chcete vědět více? Hledáte dárek pro fanouška slavných Brouků? Knihu Paul McCartney: biografie schválil sám hudebník. Vydává ji XYZ.

Dobře mi tak, říká Radka Třeštíková ve své nové knize.Dobře mi tak, říká Radka Třeštíková ve své nové knize.

V ní nechává sebestředného umělce Borise vykoupat se ve vlastních problémech – rozvodem s manželkou, uvědoměním si vlastních selhání, rozpačitým vztahem s dospělým synem a hlavně šestnáctiletou Erikou. Může tahle situace dopadnout dobře?

Oblíbená autorka především knih pro ženy vydává letos druhou, celkově pátou knihu, stejně jako přechozí u nakladatelství Motto.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele