"Nový Pratchett" vyjde na jaře

Nakladatelství Talpress, které v České republice vydává knihy Terryho Pratchetta, oznámilo vydání poslední knihy oblíbeného autora.

Obálku knihy The Spirit of Fantasy zdobí tvář Terryho Pratchetta.Terry Pratchett, autor fantastické série Zeměplocha, zemřel 12. března před dvěma lety. Do výročí jeho úmrtí plánuje nakladatelství Talpress vydat hned několik knih, které nesou jméno oblíbeného autora na obálce.

Fantastická duše (The Spirit of Fantasy) pojednává o životě Terryho Pratchetta. Knihu napsal tři roky před jeho smrtí Craig Cabell, který je autorem nejen životopisů slavných osobností (James Herbert, Ian Fleming, Iain Banks), ale i knihy o zákulisí Pána času (Doctor Who).

Kniha Shepherd's Crown je posledním příběhem Toničky Bolavé.Druhou připravovanou knihou je Pastýřova koruna (The Shepherd's Crown), která je posledním dílem série Zeměplocha a zároveň poslední knihou o mladé čarodějce Toničce Bolavé.

Dále má v průběhu jara vyjít třetí díl série, kterou psal společně se Stephenem BaxteremDlouhý Mars je pokračováním Dlouhé země a Dlouhé války.

Čtvrtou Pratchettovskou novinkou je kniha Dragons at the Crumbling Castle, první díl dvoudílné dětské série, kterou Terry napsal už v 60. letech pod pseudonymem Uncle Jim. Nové anglické vydání pochází z roku 2014, v češtině vyjde poprvé.

Jarní ediční plán oznámilo nakladatelství Talpress dnes na svém Facebooku.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele