Píseň zimy

Do dívky z hudební rodiny se zamiluje Král duchů – to nevěstí nic dobrého. Další kniha, kterou lze zařadit mezi oblíbené retellingy, seznamuje moderní mladé čtenáře s klasickou německou legendou. Nová kniha americké autorky S. Jae-Jones vás přenese do zimy.

Píseň zimy je retelling příběhu o králi duchů.Liesl je velice nadaná skladatelka. Ovšem jak už to bývá… její talent je přehlížen. Má totiž ještě mladšího bratra, který rovněž od útlého věku projevuje obdivuhodné hudební nadání. A protože z něj chce mít jejich otec druhého Mozarta, je veškerá pozornost, naděje a vzdělání upínána na něj (no a taky prostě a jednoduše proto, že Liesl je holka). V nestřežených chvílích se proto se svou hudbou uchyluje před okolním světem do Skřetího háje.

Jediný, kdo její hudbě naslouchá, je mladší bratr Josef. A Král duchů, neboli Der Erlkönig…

Jako malá o něm slýchávala v příbězích své babičky a hrávala si s ním ve Skřetím háji. Nebo se jí to jen zdálo? Když zmizí její sestra Käthe, Liesl ví, kdo ji unesl. A jen ona jediná ji dokáže přivést zpět – protože pokud ne, uvrhne svět do věčné zimy.

Píseň zimy složila napsala americká autorka S. Jae-Jones a u nás ji vydalo nakladatelství CooBoo. Kniha má 391 stran.

Příběh se odehrává v blíže neurčené minulosti, pravděpodobně však někdy ke konci nebo na přelomu 18. a 19. století. I země je poněkud netradiční: císařské Rakousko (pro jednou ne Amerika).

Děj je vyprávěn ich formou z pohledu Liesl. Kniha se čte dobře, ačkoliv za sebe bohužel musím říct, že mě příběh vůbec nevtáhl. Nějak tomu chyběla atmosféra… jakákoliv.

Ale posuňme se dál: Král duchů. Zrovna u něj byste řekli, že bude ten typ, co si kolem sebe neustále udržuje jistou dávku tajemna (a temna). Jen charismatu se mu žalostně nedostává. Až jsem si v průběhu čtení říkala, co na něm proboha Liesl vidí. (Nepřišla jsem na to.)

 

Knihu Píseň zimy napsala americká autorka S. Jae-Jones.

Píseň zimy je retelling tradiční německé pověsti o Králi duchů, kterou se nechali inspirovat mimo jiné i J. W. Goethe a Franz Schubert.

A pořád nevím, co si mám myslet... ani po dočtení. Svým způsobem mi Liesl a Käthe připomínaly sestry z Caravalu. Hlavně tím, jaký vztah mají, a jak je Käthe lehkomyslná (podobně jako Tella). Taky se tam našla jistá situace, která mi značně připomněla Dvůr trnů a růží.

Hudba se line celým příběhem. Klasická hudba, nutno dodat. Takže pokud klasiku příliš nemusíte, asi vás tahle složka příběhu nebude moc bavit. Píseň zimy tímhle dílem nekončí, měla by pokračovat v další knize (kolik jich ve výsledku bude, nevím).

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele