Pod maskou lži

Záchrana sestry ve viktoriánském Londýně – právě o něm vám bude vyprávět Evelyn Wyndhamová. A co skrývají tajemní pánové, kteří ji doprovázejí? Nová kniha Taruna Shankera a Kelly Zekas vás zavede tam, kam byste se sami neodvážili

Kniha Pod maskou lži zavede čtenáře do viktoriánské Anglie.Evelyn Wyndhamová nesnáší společenská pravidla. Hodlá žít podle sebe a to poslední, co by chtěla, je vdát se. Její matka se ji ovšem snaží provdat za každou cenu a vypadá to, že by ji dala prvnímu, kdo by si o ni řekl.

Na jednom z plesů se Evelynina sestra Rose setká s podivným mužem, který od ní chce, aby se přijela podívat na jeho nemocnou sestru do Londýna. Rose je totiž vyhlášená léčitelka, byť nemá žádnou lékařskou školu. Dalšího dne Rose zmizí za velice podivných okolností.

Evelyn je hned jasné, že je sestra v nebezpečí, a tak se vydává do Londýna, aby Rose zachránila. Nejede sama, doprovází ji pánové Kent a Braddock. Netuší, co všechno na této cestě zjistí. Evelyn s Rose totiž nejsou obyčejné dívky a jeden z gentlemanů také něco skrývá.

Na knize jsem hlavně ocenila humor. Už dlouho jsem se u nějaké knihy tak nepobavila. Vtipné hlášky, ironické až sarkastické poznámky – to vše podtrhuje zajímavý a hlavně originální příběh.

Kdo by v této knize hledal romantiku, musel by hledat pořádně dlouho. Vyskytuje se tu jenom opravdu lehce. Evelyn je k oběma mužům, kteří ji doprovázejí, poměrně chladná.

Jeden z nich o slečnu bojuje velice otevřeně, druhý se drží spíš v pozadí a svoje city nenechává vyvstat na povrch. Autoři se snažili, abyste chvilku fandili jednomu, za nějaký čas zase druhému a ve finále nechtěli ani jednoho.

Hlavní hrdinka byla velice sympatická a musím uznat, že její drzost jsem si dost užívala. Samozřejmě kvůli ní měla taky spousta problémů a ve finále svoji rodinu ponížila, jak jen nejvíc mohla. Bylo správné, že si to uvědomovala, i když si hrála na drzou a bojovnou holku, která jde proti společenským pravidlům, ke konci věděla, že zašla moc daleko a částečně své paličatosti litovala.

Pan Kent byl ze začátku sympatický, protože s ním řeč rozhodně nevázla a byla s ním veliká sranda. Časem se mi přestával líbit, jelikož jsem se s jeho názory rozcházela. Je to velice zvláštní postava.

Neméně zvláštní postava je i pan Braddock. Ten byl naopak sympatický od začátku až do konce. Sice se občas choval trochu podivně, ale to se vše v průběhu knihy vysvětlilo. Ani s ním nebyla nuda, ale mohl by se naučit říkat podstatné věci hned a ne až za pár dní, ušetřilo by to spoustu zlobení.

Celá kniha však nebyla jen zábavná a dokonalá. Byly části, kde jsem se nudila a neměla potřebu pokračovat ve čtení. Samozřejmě těch scén bylo minimum, ale přeci jenom tak nějaké byly.

Druhým mínusem byl vysoký počet lidí se zvláštními schopnostmi. Chápu, že takoví lidé se zřejmě přitahují, ale přišlo mi podivné, že skoro každý v našem příběhu má určitou schopnost. Bylo by pochopitelnější, kdyby zvláštní moc mělo minimum lidí. Takhle to vypadalo, že pomalu každý čtvrtý má svou schopnost, a bylo divné, že se to ještě neprozradilo i ostatním obyvatelům Londýna.

Kniha mě zaujala hlavně díky slovnímu spojení “neodolatelná atmosféra viktoriánské Anglie”. Kdo jste taky příznivci tohoto období, rozhodně se neváhejte do této knihy pustit. Tato doba na vás z knihy přímo dýchá. Smetánka a její manýry, plesy, společenská pravidla – to všechno na vás čeká.

Dávám 85% a jsem ráda, že jsem byla tak mile překvapena. Rozhodně se těším na další díly!

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele