Poločas rozpadu

Poločas rozpadu líčí další dobrodružství plukovníka Michálka a jeho party. Nejde o nic menšího než záchranu světa před definitivní jadernou zkázou.

Poločas rozpadu líčí další dobrodružství plukovníka Michálka a jeho party. Nejde o nic menšího než záchranu světa před definitivní jadernou zkázou.Zhruba rok uplynul od konce prvního dílu nejnovější románové trilogie Františka Kotlety. Hrdinové Spadu se usadili v Brně, kde je po delším otálení na jednom místě opět dohonily problémy. A ne ledajaké, tentokrát půjde rovnou o záchranu světa. Vítejte v Poločase rozpadu.

Bývalý plukovník české armády David Michálek nelenil. Z osvobozeného Brna se mu podařilo vykřesat fungující město, které je jakousi oázou ve všudypřítomné radioaktivní pustině. Ne každý ale věří, že život na zničené Zemi má ještě smysl. Naopak. Na scénu přichází zvláštní sekta měnitelů.

Co mění? Svět. Jak? K horšímu. Připomínají starověké barbarské hordy. Táhnou krajem, vypalují a vraždí. Hlavně ale věří, že život na zemi měl být definitivně zničen. A jen nedopatřením se tak zatím nestalo. Měnitelé proto sbírají zbylé nevybuchlé atomovky a svážejí je na jedno místo. Hádejte, co se stane, až jich budou mít dost?

Poločas rozpadu vás opět vytáhne na cestu po zničeném Česku. Na tažení po stopě měnitelů provázejí Michálka přátelé známí ze Spadu. Druhý díl je ale o poznání propracovanější. Ať se to týká mnohem méně přímočarého děje, lépe vykresleného světa a zčásti i charakterů postav, které jsou přeci jen o něco méně ploché.

Při čtení si opět vzpomenete na Šíleného Maxe. Nechybí pitoreskní postavy, kočáry tažené ponižovanými ženami, bizarní sportovní hry, při nichž se ženské vraždí noži, sex i drsné hlášky. Když už jsme u nich – Kotletovi se podle mě podařilo najít příjemnou rovnováhu. Nesnaží se o humor za každou cenu, když se ho ale "dopustí", obvykle se vážně zasmějete. Staromilci sice lamentují, že autor už není, co býval, mně ale celkově dospělejší feeling z knížky sedl mnohem víc.

Hrdinové se prostřílejí a proplíží postupně do Polska, odtud dále na území zvláštního druhu amazonek a do Běloruska. Zatímco Spad končil tak nějak odfláknutě a trochu do ztracena, Poločas rozpadu naopak graduje do... ukázkového cliffhangeru.

Ano, definitivního konce trilogie se dočkáte až někdy v listopadu, na kdy je plánováno vydání závěrečného dílu Rázová vlna. A budete se na něj sakra těšit, protože po konci druhé části zůstanete s ohlodanými nehty a krvavýma očima lačnícima po dalším a dalším čtení.

 

Knihu vydává a k recenzi věnovalo nakladatelství Epocha.

Nečetli jste Spad? Přečtěte si alespoň recenzi.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele