Předobrý život

Proč jsou nezdary prospěšné? A k čemu je dobrá představivost? Nejen o těchto tématech promluvila J. K. Rowling při promoci na Harvardu. Co si z jejího proslovu můžeme odnést my, čtenáři?

Předobrý život obsahuje proslov J. K. Rowling o prospěšnosti nezdarů a významu představivosti.Představte si, že máte vystoupit jako řečník na promoci studentů Harvardovy univerzity. O čem byste mluvili?

Tento nelehký úkol potkal v roce 2008 i Joanne K. Rowling, světoznámou autorku knih o Harrym Potterovi. Od okamžiku, kdy stanula na druhé straně této pomyslné barikády, uplynulo právě tolik let, kolik bylo právě těmto končícím studentům – tedy 21. Joanne se rozhodla mimo jiné promlouvat se svému vlastnímu jednadvacetiletému já. Co by mu vzkázala?

Hlavní těžiště jejího proslovu se však skrývá již v podnázvu této knihy: O prospěšnosti nezdarů a významu představivosti. Proč jsou dobré nezdary? Joanne vzpomíná na vlastní zážitky z dob, kdy vznikal první díl Harryho. Klesla na dno, což ji naučilo nevšímat si podružností. Jen tak dokázala jít za svým cílem, tedy psaním knih.

Druhý cíl, představivost, vám zase pomůže vcítit se do těch, kteří potřebují pomoc. Pokud jste úspěšní, můžete pomoci těm, kteří takové štěstí nemají. Jednoduché, ne?

Autorka tato sdělení samozřejmě zaobalila do množství vzletných slov, která dodají naději nejedné bloudící duši. Tolik k vzletným slovům. Tato kniha patří po textové stránce k jedné z těch průměrných, které přečtete doslova za pár minut. Její silnou devizou je však vedle jména J. K. Rowling na obálce zejména její grafická úprava. Ta je hravá, na každé stránce jiná a i když využívá pouze odstínů černé, šedé a červené, zcela vhodně doplňuje jinak celkem prostý text.

Předobrý život je kniha zajímavá především po grafické stránce.

Pokud jste fanouškem této dámy, knihu mít musíte, protože odhaluje další skrytá zákoutí z jejího života. Pokud studujete grafický design nebo sbíráte bibliofilie, také byste tuto knihu neměli minout, protože je prostě krásná. Instagrammerům se bude dobře fotit a vaší čtecí výzvě udělá velmi rychlou službu. Nečekejte změnu života, spíš trochu světla do vaší knihovničky.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele