Přijďte na literární dílny

Každý si tu a tam řekne, že by mohlo být fajn napsat knihu. Většina z nás si to zase rozmyslí, je s tím přece tolik práce, jiní napíšou první kapitolu nebo dvě a pomačkaný rukopis založí do šuplíku. Potom jsou tu tací, kteří to zkouší znovu a znovu, i když pořádně neví, jak na to.

Literární dílny lákají začínající autory do knihoven.

V programu Městské knihovny v Praze mají literární dílny pod vedením mladé spisovatelky Terezy „Temnářky“ Matouškové své pevné místo. Konají se už druhým rokem jednou měsíčně na pobočce Smíchov na Náměstí 14. října, Praha 5. Zde můžete společně tvořit své první dílo, setkat se s lidmi, které baví psaní stejně jako vás, nebo si navzájem své psaní podrobit konstruktivní kritice, zkusit společně zjistit, co se nám daří, co ne a jak na to.

Literární dílny jsou určeny především zájemcům ve věku od 15 do 20 let, na své si však přijdou všichni zapálení tvůrci, ať už začínající nebo mírně pokročilí. Na literárních dílnách si zkusíte řadu kreativních úkolů, které vás vytrhnou z každodenní šedi a navodí tvůrčí atmosféru. A samozřejmě se naučíte své dílo prezentovat, dostanete zpětnou vazbu ke svým povídkám a budete moci odkoukat, jak takovou zpětnou vazbu dávat.

V brněnské Knihovně Jiřího Mahena se mladí literáti pod vedením Terezy Matouškové takto schází už pět let. V roce 2014 a 2015 se několikrát konalo veřejné autorské čtení účastníků dílen a autoři za podpory knihovny vydali sborník Zapadlý kout.

 

Praha - 21. 9., 26. 10., 31. 11 , 21. 12.

(MKP Pobočka Smíchov, Náměstí 14. října, Klubovna, od 16:00)

 

Brno - 12. 10., 2. 11., 7. 12.

(UK Kobližná 4, Hudební klubovna, od 15:30)

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele