Říjnové novinky

Je to tu! Dlouho očekávané knižní žně právě začínají. Není se čemu divit, do Vánoc zbývá nějakých 80 dní, takže budete mít z čeho vybírat a o co si napsat Ježíškovi.

A zrodí se píseň je třetí díl KostičasuŘíjnový výběr otevírá fantastika z Hostu. Již včera totiž vyšla fanoušky dlouho očekávaná kniha, třetí díl Kostičasu Samanthy Shannon s názvem A zrodí se píseň.

Paige Mahoney si vydobyla svou pozici v londýnském podsvětí, nyní ale musí bojovat i s lidmi ze světa "tam nahoře". Londýn zavádí nový způsob rozpoznávání jasnovidnosti – Senshield, který může pro celé podsvětí znamenat zkázu.

Síla je název třetího dílu Havraních kruhů.O něco déle si musí počkat obdivovatelé severskou mytologií ovlivněné trilogie Havraní kruhy. Po Ódinovu dítěti a Plísni bude vycházet Síla, která celou ságu Siri Pettersen uzavře. 

Hirka musí přijmout svůj osud, své dědictví, aby zachránila nejen svého přítele Rimeho, ale i celou Ymslandu. Těšte se na více než 500 stran dobrodružství v syrovém světě mrtvorozených.


Rychleji mluvit nedokážu je kniha Lauren Graham, vychází v říjnu.Lauren Graham, známá jako Lorelei ze seriálu Gilmorova děvčata, vydala knihu esejů a vzpomínek. V říjnu vychází v češtině u nakladatelství Omega pod názvem Rychleji mluvit nedokážu.

Kniha má podtitul Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím), lze tedy předpokládat, že přiláká především fanoušky tohoto seriálu, Lauren Graham jsme však mohli vidět v mnoha dalších filmech (Božský Evan, Vdáš se a basta, Santa je úchyl).

Křest knihy proběhne 27. října v Praze za účasti herečky a dabérky Lorelei, Simony Postlerové.


Kaziměsti jsou prvotinou Martina BečanaJiž zítra se mohou nejen návštěvníci Humbook Festu těšit na vydání prvotiny českého autora Martina Bečana s názvem Kaziměsti. Kniha, která vychází u nakladatelství Fragment, zavede nejen dospívající čtenáře do města, které si žije vlastním životem.

Parta kamarádů naskočí do tramvaje 0 a ta je odveze do Nikam. Ani papírový sníh nemůže zakrýt nemoc, která tento svět ohrožuje.

Modrá světla Jokohamy jsou prvním případem inspektora Iwaty.Druhým knižním debutem, tentokrát ryze pro dospělé čtenáře, jsou Modrá světla Jokohamy od španělsko-britského autora Nicoláse Obregóna. Jakožto obdivovatel Japonska procestoval tuto zemi z Hirošimy do Kjóta. Během cesty sepsal první román o inspektoru Iwatovi, který nastupuje do tokijského oddělení vražd.

Druhý díl bude vycházet v příštím roce, autor se nyní plaví po moři a sbírá inspiraci pro třetí Iwatův případ.

Hledejte u Knihy Zlín.

 

Hora mezi námi míří také do kin.Posledním knižním tipem tohoto měsíce je příběh o lásce a přežití, který od zítřka můžete vidět i v kinech. Hora mezi námi svede dohromady dvojici do té doby neznámých lidí, kteří přežijí pád letadla. Společně se pak musí postavit extrémním podmínkám zasněžených hor, pokud chtějí přežít.

Knižní předloha od Charlese Martina vychází s filmovou obálkou s tvářemi Kate Winslet a Idrise Elby u nakladatelství Motto.


 

Kterou novinku si tento měsíc pořídíte vy?

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele