Simona Monyová

Dnes by oslavila 50. narozeniny oblíbená česká autorka románů pro ženy. Sepsala třicet knih, z nichž některé se dočkaly filmového zpracování.

Simona Monyová zemřela rukou manžela ve věku 44 let.Simona Monyová se narodila 17. března 1967 v Brně. První knihu vydala v roce 1997, od té doby se těšila přízni mnohých čtenářek. Náměty svých děl čerpala především z vlastního života, popisovala těžkosti mezilidských vztahů i zkušenosti s domácím násilím. I tato náročná témata však dokázla pojmout s lehkostí a nadhledem.

Od roku 2002 spolu s druhým manželem Borisem Ingrem vlastnila knižní vydavatelství Mony, ve kterém vycházely její knihy. Právě tento muž však brněnskou spisovatelku připravil o život, když ji v průběhu hádky pobodal. Simona Monyová zemřela 3. srpna 2011 ve věku 44 let.

Na svém kontě má rovných 30 knih, z nichž tři byly zfilmovány: Tchyně a uzený... (2010), Roznese tě na kopytech (2013) a Sebemilenec (2013).

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele