Slovenský večer v Praze

V úterý se uskuteční slovenský literární večer, na kterém trojice autorek představí svá díla – román, knihu povídek a sbírku poezie.

Jana Micenková představí svou sbírku povídek Sladký život v úterý v PrazeV úterý 4. července se na lodi Avoid kotvící nedaleko pražské Výtoně sejde trojice slovenských autorek: Jana Micenková, Ivana Gibová a Jana Varcholová. Slovenský literární večer, který pořádá v rámci festivalu Na vlnách MKP Městská knihovna v Praze, začíná v 19:30.

Jana Micenková je scénáristka a režisérka, v Praze však představí svůj knižní debut. Její sbírka povídek nese název Sladký život a slibuje zážitek zejména pro lidi po třicítce, kteří si zatím nedokázali nastavit normální životní biorytmus a kteří se ani s minimálně jednou vysokou školou nedokázali uplatnit ani jako copywriteři či blogeři.

Ivana Gibová naopak bude číst již ze své třetí knihy. Ta se jmenuje Barbora, boch & katarzia a je nominovaná na prestižní slovenskou literární cenu Anasoft litera. Anotace slibuje romanticko-eklekticko-punkerský příběh o tom, jak Barbora hledá krásu, poslouchá operní árie a chce zažít katarzi.

Jana Varcholová uvede svou debutovou sbírku básní Tanečnica na špičke. Poezie této autorky reflektuje mikrosvět a jeho osobní intimní témata.

Večer zakončí slovenská kapela Romba, která palubu lodi zaplní tangem, čardášem a balkánskými rytmy.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele