Temná krása

Finální díl série Kroniky pozůstalých se na světě objevil začátkem dubna, kdy všichni fanoušci série mohli jen tiše lapat po dechu, kdykoli tuhle neobyčejnou knižní krásku viděli. Minimálně zvenčí je kniha kouzelná. Ale je tomu tak i uvnitř?

Temná krása je třetím a závěrečným dílem série Kroniky pozůstalých.Upozorňuji, že v recenzi se mohou vyskytnout spoilery, které by vám mohly vyzradit obsah druhého dílu, doporučuji si ji přečíst až po dočtení Zrádného srdce.

Ačkoliv ztratila mnoho, Lie se podařilo uprchnout z Vendy a zabít nenáviděného Komizara, který na jejím životě zanechal trvalé následky. Přesto strach, který v ní zanechal, je natolik silný, že nehledě na jakákoliv zranění se všichni hrdinové snaží co nejrychleji dostat domů, aby varovali království před možnou hrozbou ze strany Vendy. Jenže spolu s příchodem starého známého, se Lia nakonec dozvídá, že by Komizar vůbec nemusel být mrtvý. A že válka se blíží mnohem rychleji, než tuší.

Sledovat vývoj postav v téhle sérii je prakticky nemožné – v jednu chvíli si princezna Lia hrála na služku v hospodě, v druhé se z ní stává skutečná královna, která je ochotná vzdát se všeho, včetně svého srdce, jen aby ochránila svůj lid před krutým drakem z východu. Marně v ní budete hledat tu sympatickou a drzou holku, jak si Liu můžete z prvního dílu pamatovat. Dospěla, činí obrovská rozhodnutí, přebírá na sebe zodpovědnost za tisíce životů a co víc – je ochotná se obětovat, pokud by to znamenalo konec války.

Rafe naštěstí takovou závratnou změnu neprodělal, ačkoliv i s ním v Temné kráse zažijeme pár krušných chvil. Jakkoliv si je s Liou blízký, vždy se jim do cesty postaví překážky – ať válka, vzdálenost či jednotlivé neshody, kterými si procházejí. A to ke knize sedí mnohem více, než kdyby spolu po celou dobu děje vedli ničím nerušený vztah.

Dokonce i Kaden si v knize najde vlastní místo, kde se jeho příběh obrátí zajímavým směrem a je úchvatné to číst.

Stejně jako ve druhém díle, i zde na nás čekají hned pohledy čtyř postav – Lii, Rafea, Kadena a Pauline, která jako vedlejší postava dává čtenáři možnost podívat se do současné situace v království Morrigan. Samozřejmě, největší podíl v ději má samotná Lia, jinak se pohledy hezky střídají a zapadají do sebe. Jediná část, kde mi jejich střídání vadilo, bylo na samotném konci, kdy se pohledy prvních tří postav prostřídaly během dvou stran, což mi přišlo zbytečné.

 

Temná krása je perfektním vyvcholením série Kroniky pozůstalých, tvrdí autorka recenze Milča Novejch.

 

Ti, kteří sérii čtou především kvůli romantické zápletce, budou jistě potěšeni. V tomhle díle se definitivně rozhodne, s kým Lia skončí a za sebe jsem více než spokojená. Mimo akce se tak dočkáme na pár sladkých a romantických scének, které vás chytnou za srdce.

Jakkoliv mě druhý díl v některých ohledech zklamal, z Temné krásy jsem nadšená. Dala mi vše, co by poslední díl měl dát, a její čtení jsem si užívala. Sérii více než doporučuji všem, kteří mají chuť přečíst si kvalitní fantasy s napínavou zápletkou. Kroniky pozůstalých budete milovat!

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele