Velký knižní čtvrtek již za týden

15. března proběhne událost spojená s vydáním 15 nových knih a také setkáním v knihovně s mnoha hosty. Velký knižní čtvrtek se letos koná již po třinácté. Na které novinky se můžeme těšit?

Důležitou zprávou dne je sdělení, že vychází čtvrtý díl oblíbené série italské autorky Eleny Ferrante Geniální přítelkyně: Příběh ztracené holčičky, na který se těší především ti, které již tato sága stihla uchvátit. My ostatní si pravděpodobně vybereme spíše mezi 14 dalšími tituly, které příští čtvrtek vycházejí.

Hlavní událost se ale uskuteční již tradičně na půdě Městské knihovny v Praze, kam od 17 hodin zavítají operní pěvkyně Dagmar Pecková (Dítě štěstěny), Tomáš Macek (Příběhy Corsa rosa), Aleš Palán (Raději zešílet v divočině), Václava Jandečková (Falešná hranice), Tomáš Boukal (Hřbitov nevěst), Daniel Petr (Sestra smrt) a Martin Vopěnka (Biblické příběhy pro nevěřící děti).

Pozvání přijali také zahraniční hosté Lisa McInerney (Nádherná kacířství) a americký režisér žijící v Česku, Gene Deitch (Z lásky k Praze).

Všechny velkočtvrteční tituly budou k zakoupení na místě, v budově na Mariánském náměstí, a to s 20% slevou.

O týden později, ve čtvrtek 22. března, se obdobná akce koná také v Brně, v Knihovně Jiřího Mahena, kde se mohou čtenáři setkat s Dagmar Peckovou, Alešem Palánem, Václavou Jandečkovou, Tomášem Boukalem, Danielem Petrem a Martinem Vopěnkou.

 


 

Autorka knihy Nádherná kacířství, Lisa McInerney, zamíří na Velký knižní čtvrtek do Prahy.

Lákadlem zejména pražské události je irská autorka, původně blogerka Lisa McInerney, jejíž prvotina, Nádherná kacířství, právě vychází v češtině. V originále kniha vyšla v roce 2015 a od té doby sbírá nominace na různé literární ceny, dvě z nich dokonce získala.

Příběh zavádí čtenáře do Irska za hospodářské krize, konkrétně do Corku, který autorka zabydlela mnoha specifickými osobami. Setkáváme se tak se středoškolákem Ryanem, kterému umřela máma, místním mafiánen Jimmym Phelanem, který se musí starat o mámu, kterou prvních dvacet let ani neznal, či mladičkou prostitutkou Georgie a mnoha dalšími. Tato směsice vás zaručeně rozpláče a nejspíš to bude smíchy.

Knihu vydává Argo.


Gene Deitch žije již od roku 1960 v Praze. Kniha Z lásky k Praze je autobiografií.Jméno, které mnozí z nás znají díky animovaným pohádkám s kačery – Gene Deitch. Tento americký režisér, scénárista a držitel Oscara za animaci však od roku 1960 žije v České republice.  Nyní vychází jeho autobiografická kniha Z lásky k Praze, ve které popisuje svou původně nevítanou cestu do komunismem zmítaného Československa, osudová setkání a také pozdější spolupráci s českými animátory a dalšími osobnostmi, například Jiřím Trnkou, Jiřím Brdečkou nebo Janem Werichem.

Součástí knihy jsou také dříve nezveřejněné Trnkovy návrhy postav k animovanému filmu Hobit, který měl Gene Deitch točit v Praze v době, kdy Tolkienovo dílo ještě nebylo tak známé.

Vydává Garamond.


Dívka, která upíjela měsíc, zavádí čtenáře do světa magie.Knihy žánru fantasy nejsou úplně běžnou součástí velkočtvrteční nabídky, proto je milým zjištěním, že se letos v nabídce objevila Dívka, která upíjela měsíc od americké autorky knih pro děti a mládež Kelly Barnhill.

Každý rok obětují lidé v Protektorátu jedno novorozeně čarodějnici žijící v hlubokých lesích. Odnepaměti slýchali, že jen tak ochrání město před jejími zlými čáry. Jenže čarodějnice Xan není krutá. Naopak, o opuštěné dítě se postará, nakrmí je výživnou hvězdnou září a najde mu novou, milující rodinu na druhé straně lesa. Ale jednou dá novorozené holčičce omylem napít svitu měsíce. V její krvi začne kolovat magie. (nakladatelská anotace)

Knihu vydává Argo.


Který z titulů letos uchvátil vás?

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele