Víš, že tě potřebuju?

Pokračování knihy Víš, že tě miluju? zavádí čtenáře do New Yorku. Eden a Tyler se mají opět setkat. Přenesli se už přes své city? Našli si nové partnery? Může tento výlet dopadnout dobře?

V druhém díle trilogie DIMILY (Did I Mention I Love You) s názvem Víš, že tě potřebuju?, kterou v České republice vydává Nakladatelství Fragment, se opět setkáváme s Eden a Tylerem.V druhém díle trilogie DIMILY (Did I Mention I Love You) s názvem Víš, že tě potřebuju?, kterou v České republice vydává Nakladatelství Fragment, se opět setkáváme s Eden a Tylerem. Už je to více než rok, co se dvojice neviděla.

Tyler bydlí v New Yorku, Eden se chystá na vysokou školu a věnuje se svému příteli Deanovi. Když ji však její nevlastní bratr pozve na šest týdnů do nejlidnatějšího města Spojených států amerických, neváhá a jeho nabídku přijímá.

Čím více se však její odjezd blíží, tím více je nervózní. Bojí se, že se i přesto, že má přítele, nedokázala přes Tylera přenést. Zároveň se však děsí toho, že její bratr posunul dá a našel si novou holku. Po příjezdu do New Yorku však zjišťuje, že je vše jinak. Oba si uvědomují, že jejich city ještě zcela nevymizely. Dokážou jim odolat, nebo jim dají volný průběh?

 

Otevřu dveře, vystoupím z auta a důkladně si protáhnu nohy.

A musím znovu vychnout: Páni!

Tohle je New York.

Stojím na chodníku v New Yorku. Opravdu stojím na jedné z ulic města New York […] Pořád mám dojem, že slyším všechen ten ruch města. Rachot motorů. Hlasy. Troubení aut. Připadá mi to hlasité a tiché zároveň. Je to šum města, kterému pomalu přivykám. Teď už chápu, proč Newyorčané mluví pořád tak nahlas.

 

Stejně jako mnohé young adult knihy, i tato je napsána velice čtivě a stránky vám tak rychle ubývají. Chválím především zakomponování příběhu do New Yorku, o jehož návštěvě stejně jako hlavní hrdinka sní i mnoho dalších teenagerů, pro které je dílo určeno. Estelle Maskame popsala procházku v něm tak reálně, že si na chvíli připadáte, jako byste se po jeho ulicích toulali společně s Eden. Ona i Tyler působí mnohem rozumněji, než tomu bylo v prvním díle této trilogie. I přesto bych však ještě více ubrala na Edenině naivitě, která se ve velké míře projevila především v druhé části příběhu.

Osobně mi druhý díl série DIMILY přišel slabší než ten předchozí, v němž se kromě vztahu dvou nevlastních sourozenců autorka alespoň částečně pustila do problematiky drog a týrání. Víš, že tě potřebuju? se soustředila spíš na poměr obou hlavních hrdinů, na čemž by v podstatě nemuselo být nic špatného, kdyby Eden (respektive Tyler) neustále neřešila, že chodí se svým nevlastním bratrem. A to i přesto, že jím ve skutečnosti vůbec není protože ani jednoho z rodičů nemají společného. Autorka tuto dějovou linku alespoň trochu zachránila tím, že do příběhu zahrnula zcela nové postavy Snaka a Emily, kteří páru dali několikrát jasně najevo, že se nemá za co stydět.

 

No te rindas. Než stačím otevřít pusu, Tyler už odpoví na otázku, kterou mám na rtech. „Znamená to: nevzdávej to,“ přeloží tiše, zatímco si pohrává s fixem. „Je to jednoduché. Dokud se nevzdáš ty, nevzdám se ani já.“

 

Trochu nerealistický mi přišel zvrat, se kterým si autorka mohla trochu více pohrát. Nebudu k němu více prozrazovat, ale nemyslím si, že by se ve skutečném životě moc dívek zachovalo stejně. Estelle Maskame se stejně jako předchozí díl, v němž Tifanny předstírala těhotenství, aby si udržela Tylera, snažila i tento okořenit něčím nečekaným. Příliš jí to však nevyšlo.

V létě chystá Nakladatelství Fragment vydat třetí díl pod názvem Víš, že mi chybíš?, který zahraniční recenzenti hodnotí jako nejlepší z celé série.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele