Vy víte, že to chcete vědět

Každý v létě relaxuje jinak. Někteří lidé (třeba já) si pod odpočinkovým čtením představují co nejnapínavější thriller. Milovníci dějových zvratů jistě zaznamenali vydání knihy Ví o tobě, slibující překvapivý konec. Vychvaluje ji i Stephen King, no nedejte jí šanci!

Trojúhelník na obálce knihy Ví o tobě nastiňuje děj.Trojúhelník na obálce nastiňuje děj. Se svým životem nepříliš spokojená matka samoživitelka jménem Louise po dlouhé době narazí na zajímavého muže, se kterým v baru stráví příjemný proflirtovaný večer. Radost z rozptýlení jí ovšem záhy zkazí zjištění, že David je nejen ženatý, ale ke všemu i její nový šéf. Louise by se hanbou propadla, navíc se musí seznámit i s jeho krásnou manželkou Adele.

„Paní dokonalá“ situaci nasadí korunu, když se s nebohou Louise úporně snaží skamarádit. Velkou část knihy tak tvoří vývoj jejich přátelství, během kterého Louise zjišťuje, že s manželstvím jejího šéfa to nebude tak růžové, jak se zdá. Bylo by ovšem chybou autorku podcenit, přes zdánlivě jasně rozdané karty si nás trochu povodí a záhy zjistíme, že vztahy mezi hlavními postavami nejsou tak průhledné, jak to původně vypadalo. 

Základem čtenářské spokojenosti je – hlavně nesrovnávat. Ani se Zmizelou, ani s Dívkou ve vlaku. Jedna z postav sice manipuluje s ostatními a všichni si rádi přihnou, ale tady podobnost končí. Povětšinou jsme zde svědky toho, jak spolu dámy chodí na kafe nebo do wellness, a přestože mě kniha bavila a celou jsem ji četla se zájmem, za napínavou bych ji neoznačila. Největší drama totiž představuje zatajování partnerovi, že jste byli na kafi s kamarádkou.

Nakonec se celý román ukázal jako preludium k slibovanému šokujícímu konci. A tady nastává ten problém, že přestože vás rozuzlení skutečně překvapí (neumím se představit, že by nějaký čtenář TOTO očekával nebo uhodl), nemusí se vám tento finální mega zvrat zamlouvat. 

Ví o tobě je obstojným románem pro ženy (a muže bez předsudků, koukněte na Stephena Kinga) s tajemstvím. Autorka dokázala realisticky a uvěřitelně popsat každodenní život frustrované Louise, se kterým pak kontrastuje závěr, jako by tyto dvě části knihy patřily do jiných žánrů. Po dočtení budete vzpomínat na jednotlivé scény a chápat je v jiném světle. Na tenhle konec jen tak nezapomenete, ať jste nad ním jásali nebo ne, a budete knihu podstrkávat přátelům, abyste ho měli s kým probrat. Takže do toho, vy víte, že chcete!

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele