Za týden je Velký knižní čtvrtek

Co mají společného Gavin Extence, Petra Soukupová, Michal Viewegh a Pavel Kosatík? Sejdou se nejen na jednom pultu v knihkupectví, ale i na společné autogramiádě. Již 19. října.

Velký knižní čtvrtekLetos po dvanácté proběhne populární akce propagující knihy a čtení: Velký knižní čtvrtek. V jediný den se můžeme těšit na 16 očekávaných novinek. Výběr je letos široký – od knih pro děti přes fantastiku a napětí až k memoárům.

Přímo v den Velkého knižního čtvrtku navíc můžete navštívit společnou akci některých autorů v Městské knihovně v Praze, o týden později, 26. října, v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Velkočtvrteční knižní tipy

 

Záludné léto Bena Aaronovitche se představí na Velký knižní čtvrtek.Fanoušci konstábla Petera Granta, potažmo Bena Aaronovitche, který Česko navštívil letos v létě, jásají. Na pulty knihkupectví totiž přichází pátý díl série Řeky Londýna.

Peter Grant tentokrát prožije Záludné léto – musí totiž opustit Londýn a vydat se do západní Anglie vyšetřovat záhadné zmizení dvou dívek. Nadpřirozené jevy a spousta klopýtnutí mladého policisty tvoří nedílnou součást této oblíbené série.

Vydává nakladatelství Argo.

 


Geniální přítelkyně Eleny Ferrante mají další pokračování.Geniální přítelkyně od Eleny Ferrante se dočkaly dalšího pokračování. Z Eleny a Lily se staly mladé ženy a jejich cesty se rozcházejí, když se Elena rozhodne přestěhovat do Florencie, aby pracovala na své kariéře. Dokáží ženy udržet své přátelství po telefonu?

Autorka jejich životní osudy líčí na pozadí změn, které v 70. letech v Itálii nastaly. Vykresluje teroristické útoky, politizaci vzdělání i kultury či třídní boje. Třetí díl série nese název Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou.

Vydává nakladatelství Prostor.

 


Africká noc popisuje zážitky lékaře Tomáše Šebka.Český chirurg a účastník misí Lékařů bez hranic Tomáš Šebek vydává v knižní podobě své deníkové zápisy z poslední cesty do Afriky. Na rozdíl od Haiti nebo Afghánistánu však na černém kontinentu má stále větší váhu slovo šamana, a tak se evropští lékaři musejí hodně snažit, aby je místní přijali.

Zápisky Tomáše Šebka jsou doplněné o strhující fotografie, které odhalují místa, o nichž se z médií nedozvíte.

Knihu Africká zima vydává nakladatelství Paseka.


Potíže s empatií Gavina Extence vás zavedou do světa vysokých financí.Potíže s empatií britského autora Gavina Extence vás zavedou do světa, kde je empatie přítěží – do světa vysokých financí. Gabriel Vaughn se pohybuje ve světě, který řídí právo silnějšího. Když zjistí, že mu kvůli nádoru zbývá asi půl roku života, rozhodne se nedat na sobě nic znát. I přes veškerou snahu si však najednou začne uvědomovat pocity lidí kolem sebe.

Gavin Extence svou knihu představí v Praze osobně v rámci akce konané v Městské knihovně v Praze. Vydává Argo.Velkočtvrteční setkání

 

19. října od 17 hodin se v Městské knihovně v Praze sejdou Michal Viewegh, Helena Třeštíková, Pavel Kosatík, Tomáš Šebek, Martina Formanová, Jozef Karika, Milan Ohnisko, David Koller, Andrea Sedláčková, Petra Soukupová, Markéta Zahradníková, Martin Sodomka, Alice Flemrová a Gavin Extence.

 

26. října od 17 hodin do Knihovny Jiřího Mahena v Brně zavítají Pavel Kosatík, Tomáš Šebek, Martina Formanová, Andrea Sedláčková, Markéta Zahradníková, Martin Sodomka a ilustrátor Petr Modlitba.

Na obou místech bude stánek organizátora akce, knižního distributora Kosmas, ve kterém bude možné velkočtvrteční knihy zakoupit se slevou.

Akce moderuje redaktor České televize Petr Vizina.

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele