Začíná Měsíc autorského čtení

Čestným hostem letošního, v pořadí již 19. letního mezinárodního literárního festivalu, je Turecko – země, o jejíž literatuře toho víme jen velmi málo. Od neděle do 4. srpna navštíví pět měst v Evropě.

Měsíc autorského čtení se koná od 1. července do 4. srpna.Pětici měst, do kterých zavítá festival Měsíc autorského čtení, tvoří Brno, Wroclav, Ostrava, Košice a Lviv. V každém z večerů vystoupí od 19 hodin první autor, od 20:30 druhý, obvykle v sestavě jeden "domácí", druhý z Turecka. Za domácí jsou v tomto případě považováni autoři nejen čeští, ale i slovenští, polští a ukrajinští.

Mezi českými literárními hvězdami najdeme například Alenu Mornštajnovou, Michala Viewegha, Petru Soukupovou či Davida Zábranského, Slovensko reprezentují mimo jiné Juraj Červenák, Daniel Majling a Dušan Vicen, Polsko Zbigniew Machej, Katarzyna Boni či Paweł Sołtys, Ukrajinu potom Dmytro Lazutkin, Victoria Amelina nebo Ostap Drozdov.

Z Turecka je návštěva nejpočetnější. Stačí nahlédnout do programu na webu pořadatele a jistě najdete autora svému srdci blízkého.

 

 
 
avatar uživatele
před 3 mesíci
Škoda, že je to tak daleko, přes celou republiku kvůli tomu nepojedu :-(
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele