Zahraniční hosté v Praze

Od pátku do příští středy se v Senátu a na dalších místech v Praze koná Festival spisovatelů, který představí autory z Turecka, Sýrie, Indie, Rakouska i Spojených států.

Páteční zahajovací večer je vyhrazený pouze předem pozvaným hostům, které v Černínském paláci přivítá ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Již od sobotního odpoledne je však Festival spisovatelů přístupný také veřejnosti. Na úvod budou ze svých děl číst Češka Magdaléna Platzová, Rakušan Robert Menasse a Affinity Konar z USA.

V nedělní části programu vystoupí Ayşe Kulin z Turecka a Američané Wesley Lowery a Joseph Kanon. Obě víkendové události zakončují galavečery za účasti v Paříži žijícího syrského básíka známého jako Adonis. Po oba dny program probíhá v Senátu Parlamentu České republiky.

V dalších dnech se již program přesouvá na různá místa: do Městské knihovny v Praze, kláštera sv. Anežky České, na Vysokou školu ekonomickou či do kina Ponrepo. Můžete se účastnit diskuzí, zhlédnout filmy a mít tak možnost pohovořit s mnoha zajímavými zahraničními hosty.

Kompletní program najdete na webu Festivalu spisovatelů, vstupenky a registrace jsou dostupné na Goout.net.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele