Záleskautky – kámošky až za hrob

Pětice děvčat na táboře má talent připlést se do nejednoho dobrodružství, kterým své vedoucí přivodí pěkných pár bezesných nocí. Jinak to ale nejde! V okolních lesích se to jen hemží tříokými monstry. A kdo je svatá kočička?

Záleskautky jsou první knihou o pětici kámošek až za hrob.

Střez se svaté kočičky!

Tajemné sdělení, které se pětici kamarádek dostane po té, co za pomoci karkulkarate eliminuje smečku tříokých lišek, zavede dívky do ještě bláznivějších dobrodružství. Nevěříte? Záleskautky vám dokáží, že zmáknou i vodní příšery nebo kluky z vedlejšího tábora. Jsou to totiž pěkně tvrďácký dámy.

Kniha, která nedávno vyšla v nakladatelství Paseka, obsahuje čtyři kapitoly – čtyři dobrodružství této nesourodé dívčí party. O jednotlivých postvavách se toho příliš nedozvíme, že jsou to kámošky až za hrob, je ale hned každému jasné. V honbě za bobříky, tolik oblíbenými mezi skauty, neváhá každá z nich využít své vlastní zvláštní schopnosti, a to včetně matematiky!


Každá z kapitol nese rukopis jiného tvůrce, postavy jsou však snadno rozpoznatelné a kniha jako celek působí konzistentně. V jejím závěru najdeme galerii obálek a původních návrhů postav, které daleko více odhalí rozdíly v autorských stylech. Kresba není perfektní a občas si dovolí ústupek v anatomii postav, k tomuto typu vyprávění se však hodí. Můj čtenářský požitek tak narušují pouze podivně roztřepené nosy některých hrdinek (a kluků z vedlejšího tábora).

Příběh obsahuje mnoho prvků nadpřirozena a spoustu míst, která byste v běžném lese rozhodně nečekali. Navíc svou neukončeností vyloženě vybízí k pokračování, proto doufám, že se jich dočkáme i v češtině. V anglickém originále již vyšlo pět dalších dílů a jeden je ještě naplánován na letošní rok.

S klidným svědomím můžu Záleskautky doporučit, ať již odjíždíte na letní tábor, nebo přemýšlíte, co na něm vaše dítko asi dělá. V knize lze totiž najít vedle zábavy i trochu toho poučení, které se hodí, abyste o prázdninách úplně nezvlčeli.

A pozor na svatou kočičku!

 

avatar uživatele
před 11 mesíci
Našel jsem nějaké díly online: http://readcomiconline.to/Comic/Lumberjanes
avatar uživatele
před 11 mesíci
Fakt dík, teď už nebudu dělat nic jiného, než číst :-/
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele