Zeedee čtenářská výzva 2018

Máte rádi výzvy? Chcete se podělit o dobré příběhy s dalšími čtenáři nebo najít knihu, která by vás samotné neoslovila? Naše výzva vám každý měsíc přinese tipy na nové čtení.

Zeedee čtenářská výzva se připomene každý měsíc na Facebooku.Čtenářskými výzvami se internet jenom hemží, jsme si toho vědomi. Přesto pro vás také jednu máme. Máme pro vás připravené jedno téma měsíčně, abychom nenarušili vaše další seznamy. Jenom jedno, vážně!

Každý měsíc od 20. do 25. dne na našem Facebooku proběhne událost, během níž budete moct vkládat své postřehy a tipy na knihu, kterou z daného okruhu právě čtete. A pro vás, recenzenty, nabízíme něco navíc: pokud se podělíte o se svou recenzi (odkaz na vlastní blog bude super, ale můžete i zaslat mailem), poslední den v měsíci jednu vybereme a zveřejníme na Zeedee.

Připraveni?

Témata pro rok 2018 jsou:

Leden: severské krimi

Únor: české fantasy

Březen: poezie

Duben: dětské knihy

Květen: romantická literatura

Červen: biografie, autobiografie a memoáry

Červenec: knihy asijských autorů nebo odehrávající se v Asii

Srpen: severské podivno

Září: motivační a self-help knihy

Říjen: současní čeští a slovenští autoři

Listopad: sci-fi, space opera, postapo

Prosinec: kniha s vánoční tematikou

 

Přidáte se? Která témata vás nejvíce lákají?

 

avatar uživatele
před 9 mesíci
Letošní knižní výzva je má vlastní. Chci přečíst co nejvíc knížek, které zatím leží doma v policích a nikdo se jim nevěnuje. Plus ukrojit ze sáhodlouhého seznamu "Chystám se číst."
avatar uživatele
před 9 mesíci
Já bych chtěla letošní rok skončit s prázdným seznamem "Currently reading" :-D
avatar uživatele
před 9 mesíci
Většinou se do různých výzev a společných čtení moc nehrnu, ale tuhle asi nejspíš zkusím. Chtěla jsem začít Faju, ale jsem teď v pokušení nechat si ho až na únor. :D Až na březen a červen mi přijdou zajímavé tak nějak všechny. Můžou být i beletrizované životopisy? :)
avatar uživatele
před 9 mesíci
Myslím, že to nebude problém :-) s tou poezií chápu, že bude pro některé oříšek, zároveň jsem chtěla, aby čtenáři zkusili vystoupit ze svého obvyklého rybníčku/oddělení knihovny.
avatar uživatele
před 9 mesíci
V poezii se dají najít tituly, které jsou kvalitní a přitom čitelné i pro lidi, kteří jí běžně neholdují. Cokoli od Jana Těsnohlídka, J.H Krchovský nebo výborná a místy vtipná sbírka Dana Jedličky Sbohem malé nic. Rozhodně stojí za seznámení.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele