Zemřela Marta Davouze

Oblíbená spisovatelka, která zasvětila svůj život i dílo francouzské Bretani, podlehla ve věku 73 let těžké nemoci. Informaci potvrdilo její dvorní české nakladatelství Mladá Fronta.

Marta Davouze podlehla ve věku 73 let těžké nemoci.Marta Davouze byla autorkou sedmi knih, její poslední, osmá, vyjde letos na podzim právě u Mladé Fronty. Ponese název Víkend s Miriam.

Narodila se v roce 1945 v Praze a dlouhá léta byla knihovnicí. Později založila a vedla Centrum Franze Kafky a inspirovala vznik ocenění nesoucí jméno tohoto pražského rodáka, které si v loňském roce při své návštěvě Česka převzala i Margaret Atwood.

Více než 30 let strávila po boku Vladimíra Železného, podruhé se vdala za Francouze Joëla Davouze. Svou knihu Vypadni z mýho života! vydala v roce 2004 pod pseudonymem. Vyrovnávala se v ní s rozvodem a jako název využila slova, která zazněla z úst televizního magnáta. Znovu vyšla v přepracovaném vydání a již pod novým a pravým jménem v roce 2015.

Marta Davouze podlehla rakovině, se kterou bojovala od roku 2009. Ještě v lednu se v Česku setkala s fanoušky.

 

Foto: David Sedlecký, Wikipedia

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele