Žena v okně

Novinka od A. J. Finna si označení „Top thriller“ skutečně zaslouží. Podmanivý, tajuplný a napínavý román vám splní všechna očekávání a nechá váš dech zatajený. Pokud jste knihu doteď míjeli, je čas to napravit!

 Anna Foxová, bývalá dětská psycholožka, samotářka a milovnice červeného vína, žije sama, uzavřená ve svém domě v New Yorku.Neví, co je realita nebo sen.

Anna Foxová, bývalá dětská psycholožka, samotářka a milovnice červeného vína, žije sama, uzavřená ve svém domě v New Yorku. 
Je agorafobička, ze svého domu nevychází a její jediné spojení se světem je mimo hodin francouzštiny přes Skype nebo jejího podnájemníka, foťák Nikon, který v jejích šikovných rukou dokáže zaznamenat každou drobnost v sousedství. Vidí manželku, která podvádí svého muže, šikovného chlapce lidí odnaproti, který hraje na housle…

Jednoho dne se ale do domu přes ulici nastěhuje nová rodina – Rusellovi. A s tím pro Annu začíná nový zvrat v jejím životě. Co je pravda? Kdo jsou Rusellovi? A kdo je tajuplná žena, kterou Anna potká?

Už v působivé obálce knihy, jde vidět míra napětí a tajemna. Věřte, že po zbytku čtení knihy tomu není jinak. Sto kapitol a tři sta čtyřicet šest stran se postará o to, abyste si uprostřed večera zasedli ke knize a v jejím čtení klidně pokračovali až do noci. Není možné se odtrhnout, věřte mi.

Děj je psaný v ich-formě, čímž se ještě lépe můžeme ponořit do mysli Anny – hlavní hrdinky. Nehledě na její věk nebo problémy se snadno sžijete s jejím životem a vychutnáte si její povahu, která se mění podle různých okolností nebo jejích stavů. Takový detail se musí ocenit, obzvlášť, když i na konci knihy Anna svým chováním překvapí.

Pokud se bojíte, že budete od začátku čtení zmatení, není třeba se bát. Mimo přítomnost je v knize rozepsána i minulost Anny a její rodiny, kde jsou objasněny všechny detaily, včetně toho, jak se Anna dostala ke svým problémům. Vše má svůj řád, a tak nezbývá, než trpělivě čekat na konec, který – musím podotknout – by mě v životě nenapadl.

Naprosto brilantní práce autora v kombinaci se skvělým dějem zapříčinila vznik pravděpodobně jednoho z nejlepších thrillerů, který jsem četla.

Pokud jste milovníky tohoto žánru, nebojte se a bez váhání do této knihy jděte. Stejně tak i pokud s thrillery začínáte, jsem si jistá, že Žena v okně bude ideální volbou, která vás přiměje si tento žánr zamilovat!


Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele