Zlatokopka podruhé aneb čím si vás získá?

Lucia Sasková se v románu Napravená vrací do světa zlatokopek. Tentokrát své hrdince dává novou šanci. Bude Napravená skutečně napravená?

Napravená od Lucie Saskové volně navazuje na román Zlatokopka.Slovenská autorka Lucia Sasková vydala v roce 2013 bestseller s názvem Zlatokopka, který byl čtenářkami velmi dobře přijat – jak v ČR, tak i v její rodné zemi. Zlatokopka se stala v roce 2015 nejprodávanější knihou nakladatelství Slovenský spisovateľ. Všechny čtenářky této autorky jistě víc než potěšilo, že letos vyšlo v ČR volné pokračování úspěšného románu.

 

„Buď šťastná, neudělej stejnou chybu jako jiné holky, už dávno jsi dokázala víc než všechny ostatní dohromady.“ (Str. 354)

 

Styl psaní je velmi příjemný a čtivý. Doslova netušíte, jak snadno vám ubíhá před očima, ačkoliv pro náročnější čtenáře může postrádat hloubku. Kdo četl Zlatokopku, tuší, že knihu je nutné brát jako oddechovku, která potěší romantické duše toužící po troše dramatických situací.

Hlavní hrdinka ztratila paměť, a tak se od počátku potýká s neznalostí všeho, co se za poslední roky událo. Pamatuje si své rodiče, ale co se dělo poté, kdy vyletěla z hnízda, je doslova tajemstvím. Není hloupá, a tak podle zvláštních situací začíná tušit, že je někde zakopaný pes...

Přemítá, zda je Frajer, její nový, krásný a zámožný přítel, je skutečně tím, za koho se vydává. Něco je na něm podivného. Jak je možné, že ji drží stále stranou od ostatních a nenechá ji nikam vyjít samotnou? Občas se jeho povaha mění tak, že ji to trochu děsí. Postupem času se o něm i o sobě dovídá spousty informací, které ji překvapují.

 

„Jsi ještě mladá, zlatíčko. Máš nekonečně možností.“

„Kéž bych to viděla taky tak.“

„Nech to osudu.“ (Str. 173)

 

Čtenářky se rázem ocitají ve světě, kde peníze opravdu nejsou problémem. Máte, nač si vzpomenete. Nákupy, restaurace a šatník nabušený tím nejlepším, co módní salóny nabízí. Ačkoliv je vše luxusní, autorka nic nepřehání a nejste tedy zaslepení bohatstvím, spíše příjemně okouzlení. Kdo by si nepřál takový jednoduchý život? Otázka ovšem zní, co se za ním skrývá...

Charakter hrdinky se postupem času příhodně mění a stává se z ní zas ta, kterou byla před nehodou. Zajímavé je, že se autorka vyhýbá jejímu jménu a ukrývá ji pod různá oslovení. Zprvu stydlivá dívka poznává, že má svou moc a to především díky sexy tělu a implantátům, které z ní dělají sexbombu.

Děj ubíhá lehce, autorka možná zachází poněkud více do detailů, ale u tohoto románu to prakticky nevadí. Nastávají situace, ve kterých máte pocit, že s hrdinkou a Frajerem zažíváte dobrodružství, která nejspíš nebudou mít ten vytoužený happyend. Na to se objevuje až moc záležitostí, které vás zarazí.

 

„Ty víš hovno o tom, na co já mám právo!“ (Str. 20)

 

Jelikož jde o volné pokračování, můžete se na knihu vrhnout, i přestože jste nečetli první díl s názvem Zlatokopka. Budete o to víc překvapení prožívat vše, co se děje. V případě, že jste obeznámení s prvním dílem, nejspíš budete zatínat zuby a adrenalin vám lehce poteče ušima, protože se situace vyvíjí tak, že s tím bohužel nemůžete nic dělat. Jen sledovat, jak to všechno dopadne.

Co vás ještě čeká? Nepřeslazená romantika ve sféře zámožných podnikatelů a jejich paniček. Erotické situace Lucia Sasková přechází, dává spíše důraz na emoce a obvykle je věcně shrne, což je pro čtenářky, které netouží po erotickém románu, to pravé. Ačkoliv je začátek takový lehčí, vydržte, nastane spousta zvratů, které vás víc než zaujmou a ukážou hrdince nový směr.

 

„Podívej se na naše chlapy,“ zasmála se nuceně a ukázala na naše debatující sponzory. Ehm, partnery. (Str. 132)

 

Dá se říct, že z knihy lze čerpat také jisté poučení, protože poukazuje na to, že bohatství není vždy na prvním místě. Na to si ovšem ústřední postava musí přjít sama. Charismatický konec vybízí k zamyšlení. Mnohé potěší, že ještě není konec! Pokračování vás čeká ve třetím díle – pod názvem Nebezpečná vyšel začátkem prosince.

Knihu určitě ocení jak mladší, tak i starší čtenářky, které takové téma zajímá a touží po něčem oddechovém, co je navnadí příjemnou čtivostí a napínavými zvraty. Knižní obálka odkazuje na žánr Román pro ženy. Není ničím neobvyklá, ale díky vhodné kombinaci barev se stává zajímavou a rozhodně neujde oku čtenářky.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

avatar uživatele
před 9 mesíci
...jen premyslim, jestli knih s takovym nametem neni uz moc. Co myslite?
avatar uživatele
před 9 mesíci
S námětem zlatokopek nebo se ztrátou paměti?
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele