Zločin u kostela

Lékař Hugh de Singleton se vrací v knize Zločin u kostela a má před sebou v nové funkci nejeden problém k vyřešení. Podaří se mu to? Mel Starr opět zavádí čtenáře do středověké Anglie.

Zločin u kostela je druhým dílem série vzpomínek lékaře Hugha de SingletonaHugh se stal v prvním díle s názvem Neklidné kosti z pouhého lékaře rovnou bailiffem na hradě Bampton a přilehlém panství lorda Gilberta Talbota. Toho bychom však v tomto dílu série hledali marně, protože se po celou dobu nachází na jiném ze svých hradů. Hugh de Singleton se tak z pozice bailiffa, tj. správce, musí starat o celé panství. A odstartuje to na samém začátku vraždou nočního hlídače Alana.

Tato vražda se zpočátku jeví jako útok vlka. To by však nesměly mrtvému chybět nové boty. Ty by vlkovi příliš k užitku nebyly. A proto se do toho Hugh musí vložit a rozplétat intriky a záhady, které se odehrávají na bamptonském panství. A nejednou to bude opravdu o zdraví...

Více se prozradit z děje nedá, ale hlavním tématem je kromě samotné vraždy i pytláctví a soukromé vztahy některých obyvatel bamptonského panství. Hugh během svého pátrání naráží na odpor a bude ho pěkně bolet hlava. Opět se zde setkáváme s Hughovým učitelem z Oxfordu, známým učencem Johnem Wycliffem. Ten však během svých výstupů na můj vkus až příliš filosofuje a děj to příliš neposouvá, ba tyto části občas i nudí.

Jako vyvážení těchto sušších částí je tu však Hughův milostný život. V Neklidných kostech se Hugh zamiloval do švagrové Gilberta Talbota, která však ze společenských a sociálních důvodů nemohla jeho lásku opětovat. Tentokrát si Hugh vyhlédne v Oxfordu mladou Kate, dceru tamějšího prodejce inkoustu a pergamenu. Její otec potřeboval Hughovy služby a Kate vypadá Hughovi taktéž nakloněná. Jeho tápání na poli lásky je však velmi komické, především jeho váhání.

Zda se Hughovi podaří celý případ ve zdraví vyřešit a jak se vyvine jeho vztah s Kate, se dočtete nejen v této knize, ale také ve třetím díle s názvem Inkoustová stopa. Ten by měl dle závěru Zločinu u kostela přímo navazovat v ději tam, kde druhý díl skončil. To ale není vše z těchto memoárů středověkého lékaře. Série má celkem 10 dílů (alespoň zatím), poslední byl vydán na podzim 2017. Musíme tedy doufat, že se Hughovi v Česku daří a nebude Inkoustová stopa jeho poslední stopou v českých knihkupectvích.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele