Zpověď Joelle Charbonneau

Americká spisovatelka, která v loňském roce navštívila Prahu, na svém Twitteru zveřejnila zpověď. I ona se bojí prázdné stránky. I ona má obavu, že její příběh nedopadne dobře. Přinášíme přepis vlákna, který na sociální síti zveřejnila 18. ledna.

Joelle Charbonneau zveřejnila na Twitteru svou zpověď.Spisovatelé žijí ve vlastní hlavě – a to hodně. To může být velmi složité. Jsou dny, kdy jsem hrdá na své psaní, ale většinou jsem vyděšená, že jsem něco pokazila, a podivuji se nad tím, jestli kdy dokážu napsat příběh správně.

Je těžké sdílet tyto obavy, protože se bojím, že s nimi lidé budou souhlasit nebo si budou myslet, že jenom lovím komplimenty.

Proto se snažím držet se vlastního papíru – nekoukám na ostatní kolem mě, neposuzuji vlastní kariéru úspěchem někoho jiného a prostě píšu. Je snazší to říct než udělat a vyžaduje značné úsilí zbavit se pochybností.

Publikovala jsem 12 knih – dvě další vyjdou letos a právě píšu jednu, která je plánovaná příští rok. A pořád se cítím jako ta malá holka, která poprvé sedí před počítačem, s prsty připravenými nad klávesnicí, nervózní z nápadu snažit se napsat knihu.

Jsem spisovatelka, ale pořád je pro mě těžké uvažovat o sobě jako o autorovi, protože mi to připadá jako označení někoho, kdo se cítí více jistý, když sedí před prázdnou stránkou.

Jsem spisovatelka, ale pořád je pro mě těžké uvažovat o sobě jako o autorovi, protože mi to připadá jako označení někoho, kdo se cítí více jistý, když sedí před prázdnou stránkou.

Prádzná stránka je děsivá. Bojím se, že ji nedokážu zaplnit. Obávám se, že slova, která přijdou, budou nesprávná. Přeji si být někým jiným, protože jiná osobnost by mohla dokázat lépe vyprávět příběhy.

A pak si vzpomenu na příběh, který existuje jenom díky tomu, že ho vyprávím já, a je jenom na mně udělat si průzkum, poprat se s vlastním strachem a napsat slova, která možná nejsou ta správná teď, ale třeba budou, až skončím.

Dnes čelím prázdné stránce znovu, protože musím vědět, kam příběh směřuje a není nikdo jiný, kdo bude vyprávět to, na čem pracuji, pokud to neudělám sama. Jsem tím příběhem nadšená a chci to udělat správně. Doufám, že to dokážu!

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele