Zrádné srdce

Pokračování oblíbené fantasy série Kroniky pozůstalých, která si již prvním dílem dokázala získat přízeň čtenářů, dokazuje, že rozhodně nešlo o náhodu. Na čtenáře čeká nebezpečné dobrodružství, intriky a nový hrdina, z kterého už na první pohled nekouká nic dobrého.

Pokračování oblíbené fantasy série Kroniky pozůstalých se jmenuje Zrádné srdceKdyž se Lia na konci předchozího dílu konečně dozvěděla, kdo je princ a kdo vrah, nebyly zmatené jen její city. Lia chybovala v mnoha věcech, a právě kvůli tomu padla i do spárů vraha, který ji jako svou válečnou kořist vlekl dny a týdny přes pustiny, dokud nedošli k cíli. Tam se setkala i s mužem, který se ji vydal zachránit.

Osud Liu, Kadena a Rafea zavanul do Vendy – země, která je víc než známá pro své barbarství a krutost. Samotná Venda však nebezpečí nepředstavuje. Jediné, čeho se musí bát, je barbarský král, který je nechá uvrhnout do zajetí a se všemi – především s Liou – má velké plány. Podaří se Lie uprchnout a zachránit přitom i ty, které miluje?

Jezelia – princezna království Morrigan a také dívka s „darem“, získá mnohem více než jen prořízlou pusu, chytrou mysl a citlivé srdce. Její život visí na vlásku a přesně okolo toho se točí i děj knihy Zrádné srdce. Liin hlavní úkol je přežít a chránit životy nevinných. A nezáleží jí na tom, jakou cenu ji to bude stát. Její povaha se tak v druhém díle projevila naplno. Můžeme jen těžko rozeznat skutečnou moudrou a laskavou princeznu od nezbedné dívky, kterou byla dříve.

Děj je psán v ich-formě a opět se v něm prostřídají pohledy hned několika postav. Mimo typických pohledů Lii, Rafea a Kadena se tak čtenář může těšit ještě na nový pohled Pauline, která se objevila již v prvním díle.

V jednotlivých pohledech se lze dobře orientovat a autorka tak znovu dokázala, že psát hned z několika úhlů pohledů jí problém nedělá.

K dalším velkým plusům knihy patří i styl, jakým je Zrádné srdce psáno. Jakmile jste do příběhu začtení, je velmi těžké se odtrhnout. Dokázala skvěle vyvážit počet zvratů a napínavých scén tak, aby kniha nebyla jedno velké klišé a zároveň jí vdechnout skvělou atmosféru, díky které se při čtení nepřestanete bavit.

Jediná negativní věc na knize byla její délka. Děj byl zbytečně protahovaný a prakticky nikam se neposunul, pokud pomineme posledních pár stran. Nezbývá než počkat na třetí díl, který by nás měl konečně zavést někam dál.

Pro každého s oblibou ve fantasy s nádechem romantiky budou Kroniky pozůstalých budou tou pravou volbou. Zrádné srdce na mě možná nezapůsobilo tak jako první díl, Falešný polibek, ale jsem si dost jistá, že pokračování bude stát za to.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele