Dítě číslo 44

Dítě číslo 44 - obálka knihy
80%
1
0%
100%
0%
0%
0%

Dítě číslo 44

Autor: Tom Rob Smith Překladatel: Josef Hanzlík


anglické romány, thrillery (romány)

Autor situoval příběh do roku 1953, kdy většina obyvatel Sovětského svazu žila v hrůze z represí Stalinova režimu a nikdo nevěděl, kdy, proč a z čeho bude obviněn. V této situaci se hrdina příběhu Lev Děmidov, pracovník státní bezpečnosti, dostává k případu vraždy malého chlapce, jehož mrtvola byla nalezena poblíž moskevské trati. Protože ale v té době v Rusku údajně zločinnost neexistuje, je z případu odvolán. Smrt chlapce mu nejde z hlavy, brzy má ale jiné starosti: jeho žena je podezřelá ze špionáže, on samotný je degradován a za trest poslán do zapadlého města kdesi na Urale. Dozvídá se, že k podivným vraždám dětí dochází i tam a zřejmě ještě i jinde. On i jeho žena vědí, že vyhnanstvím jejich případ nekončí a že je čekají daleko horší věci, rozhodnou se proto vzdorovat státní moci, riskovat život a pátrat po vrahovi i jeho motivech. Skloubením historických faktů a fikce se autorovi podařilo napsat napínavou a zajímavou knihu, která se v rámci thrilleru vymyká běžnému průměru.


Vydavatel:
Knižní klub
Rok vydání:
2013
ISBN:
978-80-242-4198-2
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 2.
Počet stránek:
382
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
en
Název originálu:
Child 44
Tagy
Rusko
10
stalinismus
10
sériové vraždy
10
vyšetřování
10
děti
10
zločiny
10
napětí
10
diktatury
10
0
0
před 2 lety

Jednoznačně úžasná kniha, thriller, který mistrně kombinuje fikci a historická fakta. V knize je drsně popsaná realita v SSSR v 50. letech. Určitě se jedná o skvělý debut autora, příběh je strhující a to, že kniha vychází ze skutečných událostí, je opravdu děsivé. A v každém případě kniha stojí za přečtení, i když při jejím čtení mnohdy mrazí v zádech. 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele