Emma

Emma - obálka knihy
60%
1
0%
0%
100%
0%
0%

Emma

Autor: Jane Austen Překladatel: Eva Kondrysová


anglické romány, milostné romány, humoristické romány

Hrdinčina životní nezkušenost ji předurčuje k mnoha omylům, jejichž nepříjemné důsledky v ní brzy vypěstují nutnou rozvahu a schopnost ocenit skutečné životní hodnoty, nezávislé na výši majetku ani na společenském postavení. Román náleží ke klasickým dílům anglické literatury a svým nesentimentálním jemným humorem vypovídá o půvabně poklidné atmosféře života středních vrstev anglické společnosti na přelomu 18. století způsobem přijatelným i po dvou stech letech od svého vzniku.


Vydavatel:
Academia
Rok vydání:
2004
ISBN:
80-200-1236-2
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 3., V nakl. Academia 1.
Počet stránek:
365
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
en
Tagy
venkov
10
láska
10
vzdělávání
10
vztahy
10
0
4
před 2 lety

I když mě Emma většinu románu lezla na nervy, musím říct, že mě bavilo pozorovat vývoj její postavy, při každém otočení strany jsem se těšila, jak se projeví změna její osobnosti. I tak mi, ale v některých částech přišlo, že je děj zbytečně roztahaný, tím pro mě kniha ztrácela na atraktivnosti...občas jsem se musela opravdu hodně držet, abych nepřeskočila na konec strany a tím si četbu neurychlila..

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele