Nebe nezná vyvolených

Nebe nezná vyvolených - obálka knihy
100%
1
100%
0%
0%
0%
0%

Nebe nezná vyvolených

Autor: Erich Maria Remarque Překladatel: Věra Houbová


německé romány, romány

Děj se odehrává v prostředí švýcarského plicního sanatoria a v místech automobilových závodišť několik let po ukončení 2. světové války. Mladá dívka po neúspěšné léčbě opouští sanatorium, aby poslední měsíce svého života prožila s mužem, jehož miluje a jemuž se hazardní závodění stalo smyslem existence, a zapomněla tak na blížící se smrt. Oba žijí v tomto krátkém čase naplno a snaží se nemyslet na budoucnost ani na to, jak dalece je oba poznamenala válka.


Vydavatel:
Ikar
Rok vydání:
2010
ISBN:
978-80-249-1411-4
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 8., (V Euromedia Group 3.)
Počet stránek:
277
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
de
Název originálu:
Himmel kennt keine Günstlinge
Tagy
Švýcarsko
10
automobiloví závodníci
10
tuberkulóza
10
Evropa
10
cestování
10
láska
10
0
1
před 2 lety

Další nádherný román od tohoto německého autora. Životy a pocity hlavních hrdinů jsou v knize vylíčeny tak opravdově, že čtenář nabývá dojmu, že s nimi všechny jejich životní situace naplno prožívá. Myslím, že každý, kdo knihu čte se zamýšlí nad hodnotou a smyslem života, a nejeden člověk své priority po přečtení přehodnotí. Já osobně musím říct, že jsem se při čtení této knihy neubránila slzám, přesto bych ji určitě doporučila ostatním.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele