Noc v Lisabonu

Noc v Lisabonu - obálka knihy
80%
1
0%
100%
0%
0%
0%

Noc v Lisabonu

Autor: Erich Maria Remarque Překladatel: Rudolf Toman


romány

Hrdina vypráví svůj příběh náhodnému známému, který také prchá před nacismem, jedné noci v Lisabonu. Utekl z nacistického koncentráku, kam se dostal na udání svého švagra, a několik let se potuloval po Evropě. Tajně odešel do Německa, aby uviděl svou ženu a pokusil se odejít i s ní. Žili nějaký čas ve Švýcarsku, odtud ale museli odejít do Francie, kterou zakrátko začali obsazovat Němci. Zde, v neustálém strádání a nebezpečí, se jejich dosavadní všední vztah proměnil ve skutečnou vzájemnou lásku. Je krutou ironií osudu, že v okamžiku, kdy oba měli svobodu v podobě amerického pasu na dosah ruky, žena tragicky umírá.


Vydavatel:
Ikar
Rok vydání:
2014
ISBN:
978-80-249-2538-7
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. v Euromedia Group v upr. překladu 2.
Počet stránek:
249
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
de
Název originálu:
Nacht von Lissabon
Tagy
2. světová válka
10
nacismus
10
emigrace
10
koncentrační tábory
10
0
1
před 2 lety

Opět velmi čtivá kniha, která sleduje osudy dobou těžce zkoušených lidí. Musím říct, že pro mě byl konec knihy překvapující a z celé knihy jsem měla pocit, že nevím, co můžu očekávat dál. To pro mě dělalo knihu ještě atraktivnější a nemohla jsem se díky tomu od čtení odtrhnout...

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele