Ostrov ztracených snů

Ostrov ztracených snů - obálka knihy
60%
1
0%
0%
100%
0%
0%

Ostrov ztracených snů

Autor: Tamara McKinley


australské romány

Příběh talentované sochařky Lulu Pearsonové se začíná rozvíjet v sussexském hrabství nedlouho po skončení první světové války. Lulu připravuje svou první výstavu a má nejlepší předpoklady stát se uznávanou umělkyní ve svém oboru, když do jejího osudu zasáhne nečekaná událost. Dostane totiž poněkud záhadný dopis z exotického ostrova Tasmánie, ležícího poblíž australského kontinentu. Z tohoto listu zjistí, že je právoplatnou majitelkou ročního hřebce s tajemným jménem Syn oceánu, z něhož může vyrůst závodní kůň mimořádných kvalit. Lulu se rozhodne Tasmánii navštívit, a to i z toho důvodu, že zde strávila první roky života. Poté však z příčin, jež jí dosud nikdo neobjasnil, byla svou pratetou Clarice odvezena na její malé panství do Anglie. Clarice Lulu od této cesty zrazuje, ta však cítí, že je nutné vypátrat pravdu o své původní rodině, o svém dětství i o neznámém dárci Syna oceánu. Po svém příjezdu do Tasmánie Lulu zjistí řadu nepříjemných faktů, týkajících se jejich nejbližších příbuzných a v ostře vyhroceném konfliktu se zde dokonce utká se svou nevlastní matkou, která ji bytostně nenávidí. Na straně druhé však nachází Lulu na tomto divukrásném ostrově i svou osudovou lásku...


Vydavatel:
Alpress
Rok vydání:
2012
ISBN:
978-80-7466-001-6
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 1.
Počet stránek:
333
Edice:
Klokan
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
en
Tagy
Anglie
10
rodinné vztahy
10
dědictví
10
koně
10
osudové okamžiky
10
umělkyně
10
rodinná tajemství
10
0
0
před 2 lety

Má první kniha od této autorky, kterou jsem četla poprvé na dovolené a musím říct, že bych ji i do "knih na dovolenou" zařadila, pěkný, nenáročný příběh, který se čte v podstatě sám, ale nezanechal ve mě žádný hlubší pocit nebo dokonce nadšení.. Doporučuji pro chvíle oddychu, ale za sebe musím říct, že mě kniha nějak víc neoslovila.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele