Pilíře země

Pilíře země - obálka knihy
100%
1
100%
0%
0%
0%
0%

Pilíře země

Autor: Ken Follett Překladatel: Jan Jirák


anglické romány, historické romány

Jsme ve středověké Anglii, kde prožijeme prostřednictvím autora téměř čtyřicet let (L. P. 1135 - 1174). Země je oslabena hladomorem, náboženskými střety a bojem o trůn. Přesto se v převorství Kingsbridge staví katedrála, která se stává středem všeho dění a všech osudů našich hrdinů. V plejádě postav vyniká především převor a pozdější biskup Philip, stavitel Tom, mistr kameník Jack a jeho osudem zkoušená milenka a pozdější choť Aliena. Příběh má také svého zlosyna, odporného násilníka hraběte Williama. Jelikož se děj rozvíjí celá desetiletí, i protagonisté postupně zrají a procházejí dramatickými životními zvraty. Ken Follett zde představuje svůj první "velký" historický román. Vložil do něj značné tvůrčí úsilí a léta studia gotické architektury, což se mu nakonec vyplatilo: příběh vzniku jedné katedrály se proplétá s lidskými vášněmi, láskami a posedlostmi, což tvoří pestrou a jedinečnou mozaiku.


Vydavatel:
Knižní klub
Rok vydání:
2014
ISBN:
978-80-242-4545-4
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 3.
Počet stránek:
926
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
en
Název originálu:
Pillars of the earth
Tagy
Anglie
10
středověk
10
náboženství
10
mnich
10
šlechta
10
gotika
10
0
1
před 2 lety

Podle mého názoru mistrovský kousek pana Folletta, ve srovnáni s jeho ostatními díly vč. "trilogie století" musím (sama překvapena) říct, že mě toto dílo zaujalo patrně nejvíc ze všech.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele