Říkali mi Leni

Říkali mi Leni - obálka knihy
60%
1
0%
0%
100%
0%
0%

Říkali mi Leni

Autor: Zdeňka Bezděková Ilustrátor: Iku Dekune


publikace pro děti, české romány

Leni je 11 let a žije v poválečném Německu. Sama však cítí, že se sem nějak nehodí. Je jiná, citlivá, ve škole nemá kamarádky. Nechápe jejich "fašistické náboženství". Žije s maminkou, babičkou a bratrem Raulem, ale ani doma to nemá lehké. Touží po vlídném slově, po pohlazení, ale to se jí občas dostává jen od babičky. Leni má často kusé vzpomínky na nějakou jinou maminku i tatínka. Na rodiče, kteří ji drží v náručí, zpívají jí a ona cítí jejich lásku. Nakonec sama přijde na to, že není Němka, že pochází odněkud z Čech a byla ukradena svým vlastním rodičům. Ví, že tatínek už nežije, ale maminka určitě ano. Podaří se jí najít pravou maminku a dostat se zpět domů, do Československa?


Vydavatel:
Albatros
Rok vydání:
2012
ISBN:
978-80-00-03055-5
Vazba:
vázaná
Vydání:
7. vyd. v Albatrosu
Počet stránek:
150
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
cs
Název originálu:
Říkali mi Leni
Tagy
2. světová válka
10
dívky
10
odcizení
10
Německo
10
rodina
10
domov
10
tajemství
10
identita
10
0
1
před 2 lety

Přestože dříve to byla povinná četba pro první stupeň - přečetla jsem ji za den. Poutavě psaná kniha o převýchově malé české dívky, která vyrůstá jako malá Leni v německé rodině. Až jednou najde na půdě starý kufr..

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele