Tři kamarádi

Tři kamarádi - obálka knihy
100%
1
100%
0%
0%
0%
0%

Tři kamarádi

Autor: Erich Maria Remarque Překladatel: Karel Houba, Věra Houbová


německé romány

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.


Vydavatel:
Ikar
Rok vydání:
2012
ISBN:
978-80-249-1885-3
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 6., (V Euromedia Group 2.)
Počet stránek:
383
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
de
Název originálu:
Drei Kameraden
Tagy
přátelství
10
láska
10
1. světová válka
10
Německo
10
0
1
před 2 lety

Moje rozhodně nejoblíbenější ze všech autorových děl. Člověk si během čtení - mimo jiných hodnot v životě uvědomí především hodnotu přátelství... Musím ale říct, že obsah děje jsem "docenila" až když jsem byla starší, proto bych především těm, kteří na knihu kvůli povinné četbě zanevřeli, doporučila, aby si ji přečetli znovu...

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele