Zaslíbená země

Zaslíbená země - obálka knihy
80%
2
0%
100%
0%
0%
0%

Zaslíbená země

Autor: Erich Maria Remarque Překladatel: Olga Kolečková


německé romány, romány

Stejně jako ve svých předchozích dílech i v tomto posledním se Remarque věnuje osudům německých uprchlíků za 2. světové války. Jeho děj je zasazen do roku 1944 do "zaslíbené země" Spojených států. Hlavní hrdina Ludvík Sommer čeká v internačním táboře na ostrově Ellis Island a čeká na projednání svého případu. Když se nakonec dostane do New Yorku, ocitá se mezi židovskými emigranty. V této komunitě se potkává s lidmi, o nichž si myslel, že už nežijí. Společně se zamýšlejí nad tím, zda po všech těch hrůzných zážitcích je vůbec možné zase začít "normálně" žít a vyrovnat se se svou minulostí. Na tomto románu Remarque pracoval těsně před smrtí v roce 1970, škoda, že se mu ho nepodařilo dokončit. Výborný román napsaný autorovým charakteristickým stylem jistě nezklame, potěší a zaujme široký ohruh čtenářů.


Vydavatel:
Ikar
Rok vydání:
2009
ISBN:
978-80-249-1185-4
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. 3.
Počet stránek:
374
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
de
Název originálu:
Gelobte Land
Tagy
emigrace
20
nacismus
10
USA
10
uprchlíci
10
New York
10
emigranti
10
komunity
10
setkání
10
osudy lidí
10
Židé
10
2. světová válka
10
válečné oběti
10
0
0
před 2 lety

Ikdyž by se na první pohled mohlo zdát, že si kniha bude dějově velmi podobná s ostatními Remarqueovými díly, které se rovněž odehrávají na pozadí 2. světové války, není tomu tak. Kniha je opět unikátní a plná dojemných pasáží. Během čtení člověka mrazí při pomyšlení na to, že něco takového museli lidi skutečně zažívat. Mimo jiné kniha popisuje snahu lidí vyrovnat se do budoucna s děsivými zážitky z války, odkrývá tak, že ani život v "bezpečí" nebyl úplně snadný. Román je bohužel nedokončený...

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele