Radosti zahradníka | úvahy, povídky a básně s akvarely a kresbami Hermanna Hesseho

Radosti zahradníka | úvahy, povídky a básně s akvarely a kresbami Hermanna Hesseho - obálka knihy
0%
0
0%
0%
0%
0%
0%

Radosti zahradníka | úvahy, povídky a básně s akvarely a kresbami Hermanna Hesseho

Autor: Hermann Hesse Překladatel: Eva Pátková, Vratislav Slezák, Vladimír Tomeš Ilustrátor: Hermann Hesse Editor: Volker Michels


úvahy, švýcarské prózy (německy), deníky, švýcarská poezie (německy)

Formálně velmi pestrá sbírka obsahuje úryvky z deníků, dopisy, drobná zamyšlení, reflexivní povídku Dům snů i pohádkový příběh Kosatec, přírodně lyrické verše i báseň Hodiny v zahradě, psanou hexametrem. Časově texty reprezentují celé autorovo předválečné období. Textovou část pak doplňují Hesseho perokresby a akvarely. Všechny texty i obrazy sjednocuje jediné téma - zahrada, která byla autorovi radostí ve šťastnějších dobách i útěchou v těch těžších. Práce v zahradě, soužití s jejími přírodními cykly, s tím související ztišení a klidná pravidelnost - to vše inspirovalo romantického a humanistického autora k řadě lyrických reflexí i kontemplativních úvah. Českému čtenáři se nabízí paralela se Zahradníkovým rokem Karla Čapka: Hesseho pojetí je o poznání vážnější, filosofičtější či poetičtější, celkově jde ale o dílo velmi podobného vyznění - upřímná pocta přírodě, reprezentované svým malým výsekem v podobě zahrádky, psaná s lehkým úsměvem i hlubokou pokorou.


Vydavatel:
Argo
Rok vydání:
2012
ISBN:
978-80-257-0644-2
Vazba:
vázaná
Vydání:
Vyd. souboru 1.
Počet stránek:
233
Jazyk:
cs
Jazyk originálu:
de
Tagy
Zatím nebyly přidány žádné tagy, přidejte nějaké!
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele