Japonská inspirace

Japonská inspirace - ilustrační obrázek knihovny
100%
1
100%
0%
0%
0%
0%

Japonská inspirace

majitel: Alena Tománková

Do knihovny lze nominovat a nominace schvaluje majitel
O pořadí knih se hlasuje


Knihy z Japonska a o Japonsku. Ne manga (tu hledejte v jiné knihovně).

Knihovna
Diskuze
Nominace
obálka knihy
Cukuru Tazaki byl na střední škole jedním z pěti členů party, která ho ze dne na den vyloučila ze svého středu, aniž mu někdo z jeho kamarádů řekl proč. Tazaki utrpěl ztrátou přátel duševní otřes a zabýval se dokonce i myšlenkou na sebevraždu. Řadu let poté ho přiměje přítelkyně Sára, aby vyhledal své bývalé kamarády a získal odpověď na otázku: PROČ? Ani v tomto díle autor své čtenáře nezklame - charakteristický literární styl vytváří výjimečné dílo a čtenáři jsou znovu pohlceni Murakamiho magickým světem.....
Nominoval: Jane Dillinger (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Citlivý a mimořádně krásný příběh o pomíjivosti a o tom, jaké to je prožívat život po svém. Manželé po třicítce bydlí v malém pronajatém domku v klidné části Tokia, on je redaktor, ona korektorka, pracují z domu a prožívají klidný život. Jednoho dne si chlapec od sousedů osvojí toulavé koťátko. Kočka dostane jméno Čibi, což znamená „maličká“, a brzy začne objevovat sousední zahrady. Tak se stane, že jednou zabloudí i na zahrádku manželského páru. Další den přijde znovu a nakonec se odváží vstoupit do domku. Manžele tento tajemný host fascinuje. Čibi je svobodný duch, chladná a zářivá jako paprsek světla. Bydlí u nich a nebydlí. Patří jim a nepatři. Manželé jí kupují dobroty, pozorují její dovádění v zahradě a rádi si o ní povídají. Život jako by pro ně byl najednou příslibem něčeho víc — dny jsou jasnější a barevnější. Příběh překypuje drobnými radostmi a okamžiky ohromující poetičnosti, a pak se něco stane…
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Pozoruhodný román anglického autora japonského původu, v němž hrdina zdánlivě banálního vyprávění a aktér upjatých zdvořilých dialogů vzpomíná na léta své služby anglickému lordovi, který se z idealismu nechal manipulovat Němci v meziválečném období, a tak vlastně ublížil svému národu. Majordomus, důstojný pedant vždy servilně přijímající názory svého pána, prochází katarzí a hledá odvahu k nalezení srdečnějšího vztahu ke svým bližním, zejména k novému pánovi - Američanovi. Stylisticky vybroušené dílo v sobě nese stopy japonského smyslu pro detail. Bylo odměněno Bookerovou cenou. Záv.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Dvě brilantní novely mistra moderní japonské prózy Džun’ičiróa Tanizakiho, navzájem spojené jak autorovou zálibou v historických mystifikacích, tak jeho hledáním ideálních ženských postav jako hybatelek nejen japonských dějin a kultury.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Geniální podivín Jukawa je odborným asistentem na katedře fyziky a příležitostně pomáhá svému bývalému spolužákovi, kriminálnímu inspektorovi, s řešením obzvlášť zapeklitých kauz. V tomto případě se ale jeho vyjímečnému mozku postaví stejně silný protivník. Mimořádně nadaný matematik - a také Jukawův spolužák - je tajně zamilován do své sousedky. A když ta v zoufalé sebeobraně zabije svého bývalého manžela, vymyslí matematik detailně propracovaný plán, jak její čin zamaskovat. Jukawa se tak octne nejen před velkou intelektuální výzvou, ale i před těžkým morálním dilematem... Postava profesora Jukawy navazuje na tradici holmesovských "Velkých detektivů", řešících své případy čirým intelektem. Tento román navíc kromě originální detektivní zápletky nabízí i působivé zpracování morálně a psychologicky složité situace, která nastane mezi hlavními aktéry případu.
Přidáno majitelem
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele