Knihovna plná komiksů

Knihovna plná komiksů - ilustrační obrázek knihovny
93%
3
67%
33%
0%
0%
0%

Knihovna plná komiksů

majitel: taptika

Do knihovny lze nominovat. Nutný počet hlasů na knihu je 1
O pořadí knih se hlasuje


Knihovna
Diskuze
Nominace
obálka knihy
Po deseti letech v ústraní se Batman vrací, aby bojoval proti zločinu ve zlem prorostlém Gothamu. Zestárl, už není tak rychlý a rány se hůře hojí, přesto je stále obávaným protivníkem, který čelí nejrůznějším padouchům. Je třeba se vypořádat s gangem mutantů, na scénu se vrací Harvey Dent i Joker - oba jsou totiž propuštěni z psychiatrické léčebny. A co teprve, když se Batman pustí do křížku se samotným Supermanem.
Nominoval: Michal Yd
obálka knihy
Když se velitelství Úřadu paranormálního výzkumu a obrany dozví, že existuje riziko, že dlouhověký upír jménem Giurescu opět chodí po tomto světě, vyšle své týmy do Rumunska, aby celou věc prošetřily. Samotný Hellboy je vyslán jako sólo agent. Giurescu, jenž se účastnil mnoha válek 19. století a který byl údajně popraven a zlikvidován na příkaz Hitlera, by totiž představoval ohromnou hrozbu. Stejně jako postava Rasputina, který spřádá své plány.
Nominoval: PaleDreamer
obálka knihy
Komiksová adaptace slavné trilogie Stiega Larssona, rozdělená do šesti knih. Díl první. Mikael Blomkvist je známý ekonomický novinář, který se zrovna nachází v nelehké situaci, prohrál soudní spor s finančním magnátem Hansem-Erikem Wennerströmem, jehož špinavé praktiky se pokusil odhalit. Soud mu nařídil zaplatit tučné odškodné a jeho novinářská pověst je v troskách. Nejradši by zalezl pod zem. V tu chvíli ho však kontaktuje bohatý průmyslník Henrik Vanger a učiní mu zvláštní nabídku. Pomůže mu porazit Wennerströma, pokud Blomkvist vyřeší zmizení jeho neteře Harriet, k němuž došlo před čtyřiceti lety. Mikael se ihned pustí do pátrání a na pomoc si přizve nepřekonatelnou mladou hackerku Lisbeth Salanderovou. Společně tvoří zvláštní pár, ale skvělý tým a brzy začnou odhalovat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Luciferovi vyrostli velcí nepřátelé v podobě titánů, kteří ho chtějí zničit. Ten je pak ochoten se pragmaticky spojit s nebem (které Bůh opustil), aby své rivaly porazil. Nehrozí však zánik pouze Jitřnímu knížeti, ale i celému jsoucnu. Proto se Lucifer uchyluje do svého vesmíru, aby učinil preventivní opatření a vyhnal všechny bohy a nesmrtelné, kteří by si snad chtěli někdy uzurpovat moc.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
V sugestivních černobílých obrazech vypráví komiks příběhy, v nichž hlavní roli hrají magická krajina Sudet, ozvěny nedořešené minulosti a řada nevysvětlitelných záhad. Alois Nebel, železničář, který občas v mlze vidí to, co druzí nevidí.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Další lehce hororové příběhy neohroženého hrdiny.
Nominoval: PaleDreamer
obálka knihy
V létě roku 1988 se nad Atlantikem srazí pozorovací letoun OSN s meteorem - jenže ten meteor vyletěl z moře... Na místě katastrofy objeví později loď Santa Anna-Maria mrtvolu podivného tvora, podobného člověku, který ale díky křídlům na zádech vypadá spíš jako anděl. Lodní lékařka Muriel se do něj okamžitě zamiluje. Ukáže se, že jde o našeho potomka z budoucnosti, vzdálené sedm tisíc let. Další z "andělů" si přiletí pro tělo svého kamaráda Roa, protože v budoucnu je možné mrtvé oživit a při zpáteční cestě vezme na exkurzi Muriel a s ní i generála Xerona. Ten v budoucnosti zjistí, že armáda bude ještě za jeho života zrušena a rozhodne se proti tomu zakročit - zavražděním mladého Mika Richardsona, který ještě ani sám netuší, že se stane zakladatelem světa bez válek. Muriel a Ro se budou muset hodně snažit, aby Xeron neuspěl... Nakladatelská anotace.
Nominoval: Michal Yd
obálka knihy
Dva přátelé utíkají o život ve vtipném komiksu plném akce. Na jedné straně ukecaný, bláznivý a bezstarostný Pták, co lítá z průšvihu do průšvihu a je mu to fuk. Vždycky totiž nějak vyvázne. Na druhé straně úzkostný, věčně ustaraný a ustrašený Veverčák, který nikdy nebyl dál než na sousední pasece a za žádnou, žádnou cenu nechce mít nic společného s někým tak nerozvážným, jako je Pták. Co tuhle naprosto nepravděpodobnou dvojici svede dohromady a udělá z nich nejlepší přátele? Kocour! Tlustý, vzteklý kocour, který je chce oba sežrat. Jenže nejdřív je musí chytit. A to, jak se ukáže, nebude tak jednoduché. Vydejte se s nimi na výjimečně zábavnou cestu do jižních krajů. Ale pozor! Kocour číhá za každým rohem a je to vážně hrozná potvora. Zkušený vypravěč komiksových příběhů James Burks rozehrává hotový akční film, který čtenáře okamžitě vtáhne do děje. Zářivé barvy, napínavý příběh, vtipné dialogy a komiksové bubliny. Jestli tohle nepřivede vaše děti ke čtení, tak už nic! Pro čtenáře od sedmi let.
Nominoval: Jane Dillinger
obálka knihy
O tom, že pošťácké povolání není vůbec jednoduché vás přesvědčí čtyři komiksové příběhy s Fifinkou, Pinďou, Bobíkem a Myšpulínem. A tak se dozvíte, jak vypadala pošta v minulosti, jak to bylo s posledním pošťákem v Třeskoprskách, nebo na dalekém severu, či cosi o bludném kameni.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Proti Batmanovi nyní stojí dva šílení protivníci. Prvním z nich je Dollmaker, který má zálibu v obskurních plastických operacích živých i mrtvých. Druhým je Batmanův známý soupeř Penguin, který otevírá nové Casino, jež má zároveň obsahovat trezory pro finance, kterými disponují menší ryby gothamského podsvětí.
Nominoval: Michal Yd
obálka knihy
Podzim 1938. Hitler žádá po Evropě prst, aby mohl utrhnout celou ruku. V Mnichově se scházejí zástupci západních velmocí a jednají o nás bez nás. Československo volí mezi sebevraždou ze cti a obětováním se pro větší zájmy. Ve sporu o republiku se střetávají dva muži protikladných názorů i povah – prezident Edvard Beneš a voják Emanuel Moravec. Chladný kalkulátor a horkokrevný bijec.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Na středověkém trhu, kam Jon vezme Garfielda a Odieho, se přihodí zvláštní věc: Garfield a Odie jsou záhadným způsobem přeneseni zpět v čase a ocitají se v opravdovém středověku! Tam se setkají s Chlupáčem, kocourem ne větším než myš. Kocourek se jim svěří, že ho zaklel zlý kouzelník, který ještě navíc unesl jeho pána, krále Baculáče. Ukazuje se, že dostat se zpátky do přítomnosti nebude vůbec jednoduché. Nejprve bude potřeba vysvobodit krále.
Nominoval: PaleDreamer
obálka knihy
Kiki se na bohémském Montparnassu dvacátých let podařilo vymanit z bídy a stát se jednou z nejcharismatičtějších postav meziválečné avantgardy. Družka Mana Raye, jehož inspirovala k legendárním fotografiím, zvěčnili na svých plátnech Kisling, Foujita, Per Krohg, Calder, Utrillo nebo Léger. Kiki ale nebyla jen múzou jedné generace, hledající způsob, jak se zbavit kocoviny z první světové války, byla především jednou z prvních emancipovaných žen dvacátého století. Vedle sexuální a citové svobody, kterou si dopřávala, se u Kiki projevovala svoboda ve vystupování, v projevu a v myšlení, která nevzešla odnikud odjinud než ze školy života.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Nejslavnější komiksová hrdinka steampunku se představuje českým čtenářům. Británie nabrala v 19. století ve vývoji poněkud jiný kurz a věda vládne celému společenství. Vzduch brázdí nejpodivnější letouny, nejmodernější města oplývají úchvatnou hromadnou dopravou a všichni znají krásnou a nebezpečnou Lady Mechaniku – napůl ženu, napůl stroj. Jinou takovou hříčku vědy a přírody svět neviděl. Až do chvíle, kdy se na nádraží objeví další napůl mechanická dívka v naprosto zuboženém stavu. Lady Mechanika se okamžitě pouští do pátrání. Jde totiž o hodně. Kromě odhalení nelidských experimentátorů hraje Mechanika také o tajemství vlastního původu.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Dobře vládnout nemusí jen muži. A já jsem jediná žena, která kdy usedla na český trůn. Od dětství jsem se připravovala, že budu královnou. Přesvědčila jsem všechny, kteří o mně pochybovali, že na to mám. Stálo mě to nemalé úsilí, ale stálo to za to! Bojovala jsem jako lvice, abych ubránila svoje území a získala další. Změnila jsem jednou provždy zavedené pořádky. To já jsem přepisovala dějiny! Jsem Marie Terezie.
Nominoval: PaleDreamer
obálka knihy
Autorka, která ve čtrnácti letech odešla z dusivé atmosféry v Íránu do Vídně, líčí v působivé grafické zkratce příběh vzdělané, svobodomyslně vychované dívky, jejíž rodina trpí důsledky teroru a náboženského fanatismu v zemi stejně jako řada jejich známých. Dívka, která je věčným rebelem a pozorně sleduje a kriticky glosuje vývoj politické situace, se dostává svou nekompromisní přímostí do problémů a je jasné, že nemá do budoucnosti žádnou šanci. Její milující rodiče si to dobře uvědomují a s bolestí v srdci ji posílají studovat do ciziny. Druhá část komiksu pokračuje vyprávěním o studiu ve Vídni, o úskalích a problémech, které jí přinesla odloučenost od domova a nečekaná svoboda. Po čtyřech letech se vrací domů v naději, že po skončení války se situace v zemi zlepšila, brzy ale zjistí, že ani nyní jí režim nedovolí svobodně žít a smysluplně se rozvíjet. S podporou rodičů odjíždí znovu a již definitivně do Evropy.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Zapomeňte na zlato. Nejlepší je investice do vlastního žaludku!
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Působivým jednoduchým stylem načrtává autorka charaktery devíti žen rozdílného věku, které bez zábran a bez přítomnosti mužů probírají své intimní problémy a bezděčně srovnávají svůj život s životem žen na Západě. V nestrojeném bezprostředním povídání vyplouvají na povrch jejich zkušenosti, touhy a omezení i tajné prostředky, jak uspokojit mužskou ješitnost a obejít konvence, omezující možnosti ve výběru manžela. Důležitou tajnou praktikou je podstoupení chirurgického zákroku, který zacelí porušenou panenskou blánu a dovolí ženě uzavřít manželství bez zbytečné pozornosti podle dosavadní tradice. Vtipná, moderní a velmi výstižná reflexe postavení současné ženy v islámské společnosti.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Nominoval: Michal Yd
obálka knihy
Jak by vypadaly Rychlé šípy, kdyby vznikly v 21. století? Přesně jako Záleskautky! Pět nejlepších kamarádek si chce užít léto na dívčím skautském táboře a utužit svoje přátelství, jenže jim plány neustále hatí tříoké lišky, vodní příšery nebo zdivočelí skauti z chlapeckého tábora. Naštěstí nemají problém tomu všemu nakopat zadek a klidně i vyhrát páku nad oživlou sochou. A když budou mít štěstí, ani nenakrknou potetovanou vedoucí. Záleskautky se právem staly kultem pro moderní čtenářky i čtenáře a oblíbíte si je, pokud jste odrostli realistickým příběhům Rainy Telgemeierové nebo dobrodružstvím modrovlasé Hildy, s níž mají Jo, April, Mal, Molly a Ripley mnoho společného — ulítlou formou podporují hodnoty, jako jsou přátelství, tolerance, ochrana přírody a odvaha.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Kniha komiksů o dobrodružstvích skupiny superhrdinů Avengers.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Únor 1948. Velká chvíle premiéra Klementa Gottwalda. Dvanáct demokratických ministrů jeho vlády podává demisi s vidinou, že Gottwald padne a prezident Beneš jmenuje prozatímní úřednickou vládu, která zemi dovede k předčasným volbám, v nichž už by komunisté rozhodně nevyhráli. Během několika rozhodujících dnů se ale tento taktický manévr ukazuje jako politická hloupost a hrubé podcenění protivníka.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Kniha je dílem anglického profesora lingvistiky, který v neobyčejně půvabné symbióze promítl do pohádkového světa svých hrdinů životní pocity a názory současných lidí. Příběh, který na způsob severských ság líčí dlouhé dobrodružné putování několika pohádkových bytostí za pokladem, spojuje hlubokou lidskost s hravou fantazií. Komiksová podoba románu.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Nominoval: iduskaa
obálka knihy
Nominoval: iduskaa
obálka knihy
Čarojízda je nejnovější dobrodružství londýnského policisty Petera Granta, hvězdy slavné knižní řady Bena Aaronovitche. Grant patří k velmi zvláštní londýnské policejní jednotce. Je na plný úvazek policistou, na částečný čarodějem. Pracuje na velmi neobvyklých zločinech – na těch, které zavánějí magií a nejrozmanitějšími podivnostmi, které vyhřezávají z temného londýnského podsvětí. Zatím poslední případ začíná na první pohled dokonale neškodným autem a jeho záhadným vražedným řáděním – bez řidiče. A než se stihnete vzpamatovat, je na scéně bosenský uprchlík, nejstrašidelnější auto v Anglii, partička teenagerů sjetých ketaminem a zejména – prostá dřevěná židle s nepěkně temnou minulostí…
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Komiks vypráví o tom, jak Superman vůbec přišel na planetu Zemi a o tom, s čím se jako mladý musel potýkat. Postupem času mu dochází, že nelze žít zcela v utajení a že jeho superschopnosti nejsou jen nepříjemnou deformací, ale mohou také pomáhat. Zjišťuje, že ho pozdravují lidé z budoucnosti a považují ho za někoho výjimečného. Později v dospělosti přijímá civilní práci novináře, ale vzhledem k svým nadlidským schopnostem i roli jakéhosi pomocníka, neřkuli spasitele... to se však nelíbí Lexi Luthorovi, geniálnímu a zároveň zákeřnému magnátovi, jehož Superman zná právě také již ze svého mládí.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Klasický Tolkienův text je šetrně upraven předními britskými odborníky do comicsové podoby v českém překladu. V tomto, již pátém vydání Hobita, dostáváte do rukou poněkud akčnější podobu textu obohacenou ilustracemi Davida Wenzela. Nově zpodobněný příběh na způsob severských ság líčí dlouhé dobrodružné putování několika pohádkových bytostí za pokladem, spojuje hlubokou lidskost s hravou fantazií. Originální ilustrace jistě přilákají příznivce Bilba Pytlíka, čaroděje Gandalfa, zlomyslného Gluma a řady dalších hrdinů.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Radujme se, veselme se – Kniha příšer byla poražena! Ovšem pozor, má to háček. Vrátila se, převtělila se do mraku, který si říká Monstrox, a je teď ještě ďábelštější než kdy předtím. Donutil Jestra, aby jeho zlounský plán sepsal do Monstroxovy knihy, a díky tomu máš teď možnost nahlédnout těmto dvěma padouchům pod pokličku. Zjisti, jak to bylo s Monstroxovou proměnou, jaké má nové kumpány, co se stalo s jeho starými přáteli, a odhal některá tajemství, která měla zůstat navždy skryta.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Kdo ukradl cenný obraz z galerie? Co spojuje okouzlujícího Lorenza se starým Larkinsem? Jak zapadá do téhle skládačky pudl jménem Kikinka? Špekoun musí tentokrát vynaložit veškerý svůj um a využít převleky všeho druhu, aby byl tento případ vyřešen.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Mírně potrhlá rodina se přestěhovala z televizní obrazovky do knížky! Je tu Pepa Smolík, otec rodiny, ale věčně pod pantoflem, jeho energická manželka, pubertální dcera Týna, vynálezce Ládínek i neposedný pes Zorro, o tajuplném MZúX ani nemluvě!
Přidáno majitelem
obálka knihy
Konečně je zde kniha, která vás vtáhne přímo do úžasného světa Minecraftu! Najdete v ní nespočet různých aktivit – osmisměrky, rébusy, bludiště, spojovačky a křížovky a dozvíte se spoustu zajímavostí. S touto knihou se navíc naučíte nakreslit vaše oblíbené postavy z Minecraftu, otestujete si svoje znalosti v obsáhlém kvízu. Na konci knihy vás poté čekají čtyři listy plné super samolepek!
Přidáno majitelem
obálka knihy
Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí. Pak ale odhalí tajemné varování slavných pohádkářů, a vše je jinak. Vydává se na cestu po Evropě, aby rozluštil šifru a zastavil katastrofu, která Zemi příběhů hrozí. Alex zase věnuje všechen svůj čas tomu, aby mohla převzít po Kmotřičce víle její poslání. Mezitím se probouzí dřímající zlo. Conner, Alex a jejich přátelé z obou světů budou muset spojit své síly a zasáhnout.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Krátké příhody, které vypráví například o tom, jak se Irmě povedlo překazit loupež, nebo o setkání se slavnou zpěvačkou Karmillou, od které dostala originální autogram. Dále se také dočtete, co se stalo na Halloweenském večírku, jak dopadla písemka z matematiky nebo co způsobila podoba W.I.T.C.H., kterou Irma využila pro svou osobní potřebu (což, jak jistě tušíte, mají čarodějky zakázané).
Přidáno majitelem
avatar uživatele
před 1 rokem
Taptiko promiň, ale v těch komiksech máš nějaké knihy víckrát.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele