Knihy o zvířatech

Knihy o zvířatech - ilustrační obrázek knihovny
100%
1
100%
0%
0%
0%
0%

Knihy o zvířatech

majitel: zeleny-pelikan

Do knihovny lze nominovat. Nutný počet hlasů na knihu je 1
O pořadí knih se hlasuje


Vše, co se týká zvířat.

Knihovna
Diskuze
Nominace
obálka knihy
Příběh děti společně s pejskem a kočičkou zavede do lesa, k potoku a na další místa, kde se naši dva zvědavci seznámí s jinými zvířátky a poznají, že doma je stejně nejlépe. Text místy nahrazen obrázky, tzv. malované čtení.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Hrdina knihy (zfilmováno pod názvem Přelet nad kukaččím hnízdem), typický americký beatnik, se díky předstíranému šílenství chce vyhnout práci na nápravné farmě. Po nástupu do ústavu brzy pronikne do otřesných místních poměrů a v zájmu ostatních skutečně nemocných chovanců se pustí do absurdního a beznadějného boje se sadistickým, naprosto odlidštěným vedením léčebny. V průběhu osamoceného zápasu sice hrdina pomůže najít ztracenou lidskou důstojnost většině svých spolupacientů, sám ale nakonec po mnoha dílčích vítězstvích podléhá jako oběť této nelidské mašinérie. Román, který v sobě nese prvky téměř antické tragédie, vyniká zároveň osobitým černým humorem a je vynikající, třebaže hořkou společenskou satirou.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Snad určeno samoukům, doplněná kratičká poznámka, jak s knihou pracovat, je velmi obecná. Před každou kapitolou je určité penzum zjednodušené anglické mluvnice. Vedle každé řádky anglického textu Bílého tesáka je drobným písmem vytištěný český překlad slov či slovních spojení a mluvnické poznámky s nejfrekventovanějšími slovíčky a výslovností. Každá kapitola knihy je ještě zakončena slovníčkem důležitých výrazů s jejich výslovností. Oproti vydání z roku 2002 jsou opravené některé gramatické chyby a připojené CD.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Molly se uchází o místo reportérky v televizní stanici Život koní, pro kterou se chystá natočit reportáž o Sarah. Ta má před sebou náročný úkol - zkrotit hnědého hřebce Diabla, který po vážné nehodě odmítá poslušnost. Podaří se Sarah Diabla přivést k rozumu, nebo se s ním její kamarádka bude muset rozloučit? A jak bude Scarlet reagovat na to, že se Sarah věnuje jinému koni? Všechny obyvatele Horselandu tentokrát čeká opravdu náročná zkouška, s níž se musejí vyrovnat! Nakladatelská anotace.
Přidáno majitelem
obálka knihy
S humorem a pochopením autor líčí osobité postavy drobných místních farmářů. Se smyslem pro situační komiku popisuje veselé příhody, které zažil se svými zvířecími pacienty. Kniha, která začíná dobou krátce po svatbě a končí Herriotovým povoláním do armády, je vyznáním lásky k jeho povolání a zároveň výsledkem velké zkušenosti a moudrosti, laskavého poměru ke všemu živému i hluboké osobní vyrovnanosti.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Leporelo s pěti krátkými převyprávěnými příhodami dvou králíků z klobouku jistě potěší zejména nejmenší děti.
Nominoval: taptika
obálka knihy
Leporelo malého formátu podle oblíbené knihy o svatojánských broučcích. Pro nejmenší.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Leporelo malého formátu podle známé knihy Karla Čapka o nezbedném štěněti. Pro nejmenší.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Nominoval: taptika
obálka knihy
Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností...
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Dívka začala užívat drogy ve třinácti letech a ve čtrnácti skončila jako pouliční prostitutka a narkomanka závislá na heroinu. Prožila neuvěřitelnou mravní bídu, zoufalství, vedoucí k pokusu o sebevraždu i beznadějnou snahu o únik z narkomanského prostředí, aniž by to její rodiče vůbec tušili. Šokující skutečnosti by měly být důrazným varováním před lehkomyslnými pokusy s jakoukoliv drogou.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Dobrodružství, ve kterém se vedle medvědů setkáme také s čaroději, ochránci přírody i ochránci zákona, nebo třeba s netopýry, skrývá reflexi lidské společnosti a její schopnosti, respektive neschopnosti pochopit a přijmout odlišnost a svět druhého. Kniha je psána vtipně a s nadhledem.
Nominoval: Alena Tománková
obálka knihy
Přidáno majitelem
obálka knihy
Maxi leporelo pro nejmenší, ve kterém na obrázcích Ferdy Mravence a jeho přátel hledají děti odpovědi na otázky.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Pro kapitána lodi je ulovení bájné bílé velryby naplněním vlastního životního cíle, pro nějž je ochoten obětovat loď i posádku. Stručný medailonek autora.
Přidáno majitelem
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele