Retellingy

Retellingy - ilustrační obrázek knihovny
100%
2
100%
0%
0%
0%
0%

Retellingy

majitel: Jane Dillinger

Do knihovny lze nominovat a nominace schvaluje majitel
O pořadí knih se hlasuje


Novodobé pohádky, které se inspirují těmi klasickými

Knihovna
Diskuze
Nominace
obálka knihy
Kdyby Alence Bellové někdo řekl, že se jí úderem srdce změní život, vysmála by se mu. Přesně to se ale stalo. Jedno mrknutí, jeden nádech, jedna sekunda. A všechno, co znala a milovala, bylo pryč! Její otec měl pravdu, příšery existují. Aby pomstila svou rodinu, musí se naučit bojovat. Aby přežila, musí věřit Coleovi Hollandovi, tomu největšímu rebelovi ze všech. I on ale skrývá tajemství, které je možná nebezpečnější než samotné zombie.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Od čtvrté světové války uběhlo 126 let. Cinder není obyčejnou Popelkou, ale je specifickým tvorem - kyborgem. Mnozí ji z neznalosti považují za nepovedenou hříčku techniky, ale šestnáctiletá dívka má mnohá překvapení, tajemství a disponuje zvláštními schopnostmi. Díky nadání spravit téměř cokoliv mechanického dojde k osudovému seznámení s princem Kaiem, který potřebuje dát do pořádku porouchaného androida. Proto také zamíří k nejvyhlášenější mechaničce ve městě. A na scénu přichází macecha, které se pozornost namířená k Cinder vůbec nezamlouvá. Intrikuje schopně a nabízí Cindeřino tělo k výzkumu smrtelné nákazy pustošící svět. Záležitost, kterou žádný pokusný jedinec doposud nepřežil, je však spouštěcím prvkem, jenž odkryje Cindeřino tajemství, pro které by mnozí vraždili.
Přidáno majitelem
obálka knihy
V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku a za každého rozbřesku ji nechává oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen odhodlaná zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy. V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. Ale jestli je Chálid doopravdy takové monstrum, jak je potom možné, že se do něj Šeherezáda zamiluje? A znamená v tomto světě plném tajemství láska vůbec něco?
Nominoval: Alena Tománková (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.
Přidáno majitelem
obálka knihy
Liesl celé své dětství poslouchala tajemné příběhy o Králi duchů, který vládne podzemí, a věřila jim. Poté ale vyrostla a musela se vzdát svých snů. Avšak když zmizí její sestra, jen ona ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemí, aby ji zachránila. Král jí sestru vydá jen pod jistou podmínkou – Liesl se pro ni musí obětovat. Bez smrti se svět znovu nezrodí, zimu nevystřídá jaro, a tak dívka nabídne králi svou ruku. V podzemí ale pomalu umírá. Obětuje svou lásku, anebo nastane konec světa?
Nominoval: Alena Tománková (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže Alyssa už svoje dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fascinujících pohádkách, které zná z dětství, je pravdy víc, než by se mohlo zdát. Vydá se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponuřejší, než jak ji zná z knížek, a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit? Připravte se na příběh ze skutečné Říše divů!
Nominoval: PaleDreamer (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Nám všem, kdo rádi čteme fantastické příběhy, se jistě zamlouvá představa, že bychom se v nějakém takovém zvláštním dobrodružství skutečně ocitli. Ale co kdyby se to opravdu stalo? Uvěřili bychom, nebo raději utekli pryč do bezpečí běžné reality. Podobné pocity zažívá desetiletý kluk Ivan, který na temné lesní mýtině narazí na spící krásku, kterou hlídá hrozivá nestvůra. Poté, co je zahnán na útěk, se snaží na zážitek zapomenout a vsugerovat si, že šlo o pouhou fantazii. V dospělosti se však rozhodne této události čelit a znovu se vydává na tajuplné místo do Karpat a tentokrát spící krásku polibkem probudí. Tím ale příběh nekončí, spíše začíná.
Nominoval: IvanV (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Zatímco klasická řecká mytologie bere Achilleova přítele Patrokla jako vedlejší postavu v Achilleově stínu, pro autorku tohoto románového převyprávění je Patrokles v centru jejího zájmu. Patrokles, syn krále Menoitia z Opuntu, prožije na dvoře svého otce dětství pohrdaného outsidera a v deseti letech je kvůli zabití (v nešťastné náhodě zabije syna jiného šlechtice) vyhoštěn do Fthie, země krále Pelea. Zde se spřátelí s Peleovým synem Achilleem a jejich vztah postupně přeroste v hlubokou vazbu. Trojskou válku slávychtivý Achilleus vítá, Patrokles ho do ní následuje veden starostí o svého přítele a neví, co ho jeho snaha pomoci bude ve skutečnosti stát... Román nás uvádí do světa antické poetiky, kde se lidské prolíná s božským a každá postava je napůl člověk, napůl mýtus.
Nominoval: IvanV (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Rune je nadaná zpěvačka s andělským hlasem, která ale pro svůj talent velice trpí. S nadějí, že jí odborníci pomůžou, začne chodit na uměleckou konzervatoř Krverůž. Nejenže je tato škola tajemná, dokonce se proslýchá, že v ní straší proslulý fantom Opery. A čím více Rune školu poznává, tím spíše tomu věří. Ve snu ji navštěvuje tajemný a okouzlující houslista, který zná všechna její tajemství a učí ji zpívat. Dokáže ji zachránit, anebo se stane její zhoubou?
Nominoval: Alena Tománková (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Moderní podoba klasické pohádky O krásce a netvorovi se odehrává v dnešním New Yorku a román se záhy dočkal zfilmování pod názvem Beastly. Kyle Kingsbury je typickým příkladem namyšleného arogantního kluka, který těží ze svého luxusního vzhledu, dobrého sociálního postavení a celkového úspěchu. Svým přezíravým chováním však jednou pořádně naštve svou spolužačku-čarodějku, která na něj uvrhne temnou kletbu. Kyle se stává netvorem se vší vykořeněností, co k tomu patří a jedinou jeho šancí na opětovnou proměnu v člověka je nalezení pravé lásky. Lhůta k možné proměně je však neúprosný jeden rok.
Nominoval: IvanV (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Sofie čekala celý život na to, až ji unesou…Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Nominoval: IvanV (Schváleno majitelem)
obálka knihy
Sedmnáctiletá studentka Karou byla vychována zvláštními stvořeními - chimérami. Skrze tajné dveře prochází do světa shánět pro mocného Brimstona nevšední obchodní artikl, lidské zuby. Karou studuje na pražské umělecké škole a Praha, stejně jako následně Marrákeš, jsou v příběhu zvláštními tajemnými místy s temnou magickou atmosférou a záhadnými tvory. Karou doposud o svém původu mnoho neví, ale tento stav změní krásný seraf Akiva, který jí objasní bolestnou pravdu. Seraf a chiméra se do sebe zamilují navzdory tomu, že jejich láska už jednou rozpoutala válku mezi světy. Existují však vyšší věci, kterým zkrátka nikdo nedokáže zabránit.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele