Maigret

32 knih

Maigret - ilustrační obrázek knižní série
0%
0
0%
0%
0%
0%
0%

Maigret

32 knih


Série s komisařem Maigretem (nejprve inspektorem) se skládá ze 75 románů a 28 delších či kratších povídek. Celkem tedy jde o 103 příběhů.

Série
Diskuze
obálka knihy
Ametyst (1993)
Ve venkovském dovolenkovém hotýlku je nalezen zastřelený a probodený muž, cesťák, a jeho vraždu Maigret vyšetřuje.
obálka knihy
Prostor (1995)
Psychologická novela světoznámého autora detektivek opět s komisařem Maigretem v hlavní roli.
obálka knihy
Olympia (1996)
Muž, který se snaží v noci za odlivu vhodit do moře mrtvé tělo zašité v pytlích, je pro Maigreta nudícího se v ospalém městečku Lucon ve Vandée, kam byl jmenován vrchním komisařem, jistě dostatečná příležitost k tomu, aby rozvinul pátrání po totožnosti oběti i vraha. Za sveřepé účasti vesnické tetky Ady a jejího manžela Justýna Hulota vedou jeho první kroky do domu vysloužilého soudce Forlacroixe, který mu v příjemném a honosném prostředí svého světa, tolik se odlišujícího od každodennosti místních pěstitelů škeblí, vypráví pohnutý příběh svého života a svých nejbližších. Zhodnocením událostí, které mají kořeny až v Paříži, a psychologickým rozborem motivů hlavních aktérů dramatu dospívá Maigret k řešení této zpočátku téměř tajemné historie.
obálka knihy
Pro edici deníku Lidové noviny vydalo nakl. Euromedia Group (2007)
V příběhu z roku 1947 zavítá komisař Maigret do přímořského letoviska a slibuje si od dlouho odkládaného pobytu klid a především odpočinek. Brzy se ukáže, že to bylo jen zbožné přání a zločinu se komisař nevyhne ani v tak zdánlivě klidném prostředí. Proti své vůli pak stojí tváří v tvář snad nejtragičtějšímu případu ve své kariéře. Velmi dobrý kriminální román, napínavý, se sugestivně vykreslenou atmosférou a brilantní charakteristikou postav.
obálka knihy
Český spisovatel (1994)
Detektivní novela o pátrání komisaře po pachatelích surové vraždy. Mladý neznámy muž celý den před smrtí telefonoval komisaři o svých pronásledovatelích a násilí předvídal. I když Maigret šel po stopách telefonátů a zapojil do pátrání celé své oddělení, nedokázal vraždě zabránit. Brzy zjistí, že tato smrt souvisí s jinými násilnými činy ve městě, kterých se dopouští organizovaná banda emigrantů z Československa.
obálka knihy
Český spisovatel (1993)
Detektivka vypráví o rozřešení případu, který začne krádeží Maigretova revolveru v jeho bytě a končí vystopováním vyděračské aféry, jejíž obětí se stane známý politik.
obálka knihy
Olympia (1996)
Detektivní román z Paříže, kde posádka nákladního člunu jednoho rána vyloví ze Seiny část mužského trupu.
obálka knihy
Československý spisovatel (1993)
Jemný psychologický příběh o hledání viníka smrti starého šlechtice, diplomata na odpočinku.
obálka knihy
Magnet (1969)
Maigret vyšetřuje vraždu dávného známého, Manuela Palmari. Domnívá se, že Palmari byl zapleten do několika přepadení klenotnictví. Palmari však umřel jako poměrně chudý muž, majitel soukromého domu a restaurace. Záhy však Maigret zjistí, že Palmari převedl vlastnictví všech nemovitostí na svoji ženu…
obálka knihy
Garamond (2010)
Soubor pěti dosud česky nevydaných Simenonových detektivních povídek přináší další pátrání dobráckého bručouna komisaře Maigreta. Titulní příběh se odehrává přímo v Maigretově bydlišti na pařížském náměstí Vosges a v drobných postřezích i ve sbírání důkazů u trhovců a místních klepen tu svého muže zcela zastíní paní Maigretová. Tři další případy zavedou Maigreta mimo Paříž – do venkovského sídla domácího despoty na břehu Seiny, do Bretaně ke zchudlému boháči, k rozvodněné řece Loing, kde se za deště a plískanic utopí auto s mrtvolou, a nakonec do městečka Meung-sur-Loire, kam se Maigretovi odstěhovali na penzi a kde bývalý komisař strádá nečinností, z níž ho vytrhne bizarní smrt jednoho ze spolustolovníků při každodenní partii karet.
obálka knihy
Ševčík (1998)
Dva detektivní romány, v nichž komisař Maigret řeší záhadné vraždy s pomocí anglického inspektora i paní Maigretové. První detektivka začíná zabitím pařížského barmana, pocházejícího z ostrova Porquerolles na jihu Francie, kam se sbíhají všechny nitky vyšetřování. V druhém příběhu se v domácím kotli uměleckého knihaře najdou dva zuby dospělého muže a komisař Maigret pátrá po totožnosti oběti i vraha.
obálka knihy
Garamond (2010)
Dvojjazyčné vydání (francouzsko-české) šesti detektivních příběhů, v nichž vystupuje slavný bručoun, komisař Maigret. Dobrácký bručoun komisař Maigret, mohutný muž se svižnou myslí a břitkým úsudkem, řeší poslední případy před vytouženým odchodem do důchodu. Ještě v Paříži překvapivě odhalí vůdce bandy polských zabijáků a poslední den své služby pak málem sedne na lep falešné prostitutce. Jenže i když se pak chce poprvé v životě oddat odpočinku a nicnedělání na Azurovém pobřeží, zločin ho dostihne v luxusním hotelu; jindy se zase cestou do Anglie připlete k vraždě na opačném konci Francie a v opačném klimatu, když nad kanálem La Manche běsní bouře. A v posledních dvou povídkách si pro něho „zákazníci“ dokonce neomaleně dojdou až na venkov k Loiře, kde by rád poklidně trávil penzi zahradničením a rybařením.
obálka knihy
Knižní klub (2006)
První příběh se odehrává v 30. letech 20. století a začíná vraždou podnikatele v činžovním domě na předměstí Paříže. Při objasňování případu Maigret postupně odhaluje množství nenávisti, záště a chtivosti a proto přijímá s velkou úlevou vyřešení celého případu. V druhém příběhu Maigret dlouho tápe, protože zjišťuje, že oběť vraždy, jeho bývalý neoblíbený spolužák, měl velké množství nepřátel. I zde se mu podaří vraha odhalit, ale pronásledují ho pochybnosti ohledně jeho potrestání.
obálka knihy
Ševčík (2001)
Dva detektivní romány s věhlasným komisařem řeší spletité vyšetřování v New Yorku a případ vraždy obchodníka v Paříži. Maigret v New Yorku: komisař je přemluven k plavbě do Ameriky studentem, který má obavy o život svého otce. Na newyorské půdě se případ nečekaně zkomplikuje a Maigret musí zapátrat s obvyklou důkladností v minulosti svého klienta, aby dospěl k řešení. Maigret a smrt záletníka: vyšetřování smrti velkoobchodníka s vínem stojí komisaře velké úsilí, protože bojuje s chřipkou, jeho intuici to však neoslabilo. Setkání s komisařem Maigretem, jenž i do New Yorku vnese něco z pařížské atmosféry, bude příjemné a milé všem jeho příznivcům.
obálka knihy
Knižní klub (2012)
V prvním příběhu vypráví komisař Maigret nejednoznačný případ z minulosti, ve kterém neuspěl. Z vraždy své manželky byl obviněn a posléze odsouzen její manžel, který se komisaře snažil přesvědčit o své nevině. Vše ale hovoří v jeho neprospěch a až po několika letech se objeví podivné svědectví, které by obviněnému mohlo dávat za pravdu. V druhém příběhu komisař odjíždí s manželkou na dovolenou, ale ani v malém přímořském městečku nenachází klid. I zde dochází k podivnému úmrtí a Maigret je skoro proti své vůli vtažen do jeho objasnění.
obálka knihy
Knižní klub (2009)
V prvním příběhu rozplétá komisař složité vztahy v rodině bohatého despoty a záletníka Ducraua. Příběh zasazený do působivé atmosféry světa pařížských loďařů korunuje výjimečný epilog v podobě nečekaného a otevřeného pachatelova přiznání. V druhé povídce je nalezena mrtvola uškrcené ženy, manželky bohatého Američana, která přicestovala do Francie se svým synem. Při pátrání po vrahovi a motivech jeho činu narazí Maigret na nejasnosti kolem otcovství chlapce, na záměnu osob a vydírání. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Knižní klub (2009)
Maigret a záletný pan Charles: opilá a psychicky zdeptaná žena přijde ohlásit delší nepřítomnost chotě, významného notáře, milovníka žen a nočních podniků. Když se jeho mrtvola najde v Seině, komisař Maigret během vyšetřování blíže poznává tragický případ jednoho nevydařeného manželství. Maigret a záhadný samotář: v domě určeném k likvidaci se najde tělo zastřeleného bezdomovce přezdívaného Aristokrat. Komisař se tentokrát musí vrátit do minulosti, aby objasnil dávný příběh lásky, žárlivosti a zrady. Z kanceláře na nábřeží Zlatníků se znovu a s potěšením vydáváme s komisařem Maigretem do pařížských uliček, hospůdek i bytů hledat spravedlnost.
obálka knihy
Knižní klub (2011)
V prvním příběhu řeší komisař Maigret vraždu zámožného syna libanonského bankéře. Podezřelých sice není mnoho, přesto musí Maigret vynaložit mnoho úsilí k dopadení pachatele. V druhém příběhu obdrží komisař podivný anonymní dopis, který oznamuje, že zřejmě dojde brzo k vraždě. Maigretovi se sice záhy podaří vypátrat honosný dům, ze kterého byl dopis odeslán, ale přesto se mu nepodaří včas odhalit ani pisatele dopisu ani možnou oběť. K vraždě skutečně dojde a Maigret se tak musí pustit do vyšetřování v prostředí, které příliš nezná a kde málokdo mluví pravdu.
obálka knihy
Knižní klub (2010)
První příběh staví Maigreta před záhadný případ. Na lavičce byla nalezena mrtvola Louise Thoureta, zdánlivě naprosto obyčejného fádního a nezajímavého člověka. Kdo by měl zájem někoho tak nenápadného zabíjet? Jenomže nic není tak černobílé jak by se na počátku vyšetřování mohlo zdát. Druhý případ je též velkou neznámou. Ze Seiny byl vyloven vážně zraněný bezdomovec. Posléze se ukáže, že jím je bývalý lékař François Keller. Kdo by však tomuto muži mohl usilovat o život a proč?
obálka knihy
Knižní klub (2009)
První detektivka je příběhem neuvěřitelně obratného a tichého zloděje - sólisty, který zásadně loupí v bohatých domech jen pokud jsou jejich obyvatelé doma. Když je nalezen mrtvý s rozbitým obličejem, ujme se Maigret neoficiálně vyšetřování jeho smrti souběžně s vyšetřováním série loupeží. Ve druhém příběhu je zastřelen majitel vyhlášené restaurace, v níž se ministři, soudci a umělci míjeli se známými postavami z podsvětí. Po oběti, starém muži, zůstala krásná mladá žena a motiv vraždy je neznámý. Ale je tu místní inspektor, známý jako Vdovec, který o každém ve své čtvrti ví všechno, také proto, že má tajemného informátora. A je to zase Paříž, v mnoha svých proměnách, která je nezanedbatelnou hrdinkou vyprávění.
obálka knihy
Svoboda (1994)
Dva detektivní příběhy, v nichž oblíbený komisař Maigret odhaluje pachatele tří vražd. První příběh je typickým románem o vyšetřování vraždy staré ženy a její vnučky a krádeže většího množství peněz. Přesto se však ukazuje na viníky z nejbližšího okolí obětí, nedá se komisař zmást. Druhý příběh je zajímavý tím, že vraždu lékařovy ženy vyšetřuje komisařův zástupce, protože Maigret je na dovolené. Případu se účastní pouze sledováním tisku, občasnou poznámkou ke svému podřízenému nebo vhodně zvoleným dotazem. V pozadí zločinu je tentokrát žárlivost.
obálka knihy
Knižní klub (2008)
V příběhu Dostaveníčko u rybářů je Maigret požádán o objasnění vraždy námořního kapitána z lodi Oceán. Druhý případ, Maigret má strach, nás zavádí do městečka Fontenay; tady komisař pomáhá dávnému příteli rozplést několikanásobnou vraždu uprostřed dusné atmosféry místní vyšší společnosti. Nezapomenutelná titulní postava Simenonových detektivek nás opět zaujme svou lidskostí, citem pro spravedlnost, neomylnou intuicí a nezaměnitelným životním stylem. Klasika francouzské detektivní literatury, kterou netřeba představovat.
obálka knihy
Knižní klub (2010)
V prvním příběhu, který se odehrává v Paříži, řeší Maigret vraždu mladé ženy, kdy je jedním z podezřelých i Maigretův bývalý spolužák z lycea. Případ je ale složitější, protože zavražděná se stýkala i s několika dalšími muži. V druhém příběhu odjíždí Maigret na venkov, aby pomohl objasnit smrt bývalé pošťačky, z které je obviněn místní učitel. I když je zde neoficiálně a v rámci své dovolené holduje i vínu, podaří se mu záhadu objasnit. Příjemné čtení nevybočující ze Simenonova standardu.
obálka knihy
Knižní klub (2014)
V prvním příběhu se na Maigreta obrátí manželka jednoho z komisařů, horlivého a nesympatického Lognona s tím, že manžel je nezvěstný a k ní do bytu vnikli neznámí muži. Maigret narazí při vyšetřování na tvrdé gangstery z Ameriky, kteří si v Paříži vyřizují své účty, do kterých se jim omylem připletl i komisař Lognon. Ve druhém příběhu se na Maigreta obrátí podezřívavá stařenka, která tvrdí, že jí někdo za její nepřítomnosti slídí po bytě a Maigret bere její vyprávění jako stařeckou pošetilost. Vzápětí je však stará paní zavražděna a komisař složitě zjištuje, jaké byly její vazby k okolí, příbuzným a známým, aby se dopátral pravdy o její smrti.
obálka knihy
Československý spisovatel (1992)
V první příběhu S úctou Picpus, vyšetřuje komisař Maigret vraždu jedné pařížské věstkyně, ve druhé, Inspektor Kostra, zdánlivou sebevraždou mladého milnce dcery významného občana malého provinčního městečka. Hrdina obou detektivek, komisař Maigret, je policista poněkoud vzláštní – neopírá se při svém pátrání ani tak o aparát spolupracovníků, řeší své případy spíše intuicí. Pečlivě vnímá atmosféru místa, kde došlo ke zločinu, přímo prožívá život lidí, kteří měli se zločinem něco společného. Kouří svou lulku, rád se napije, chodí, přemýšlí, v duchu spojuje různé osudové nitky, až je náhle případ zcela jasný. Oba příběhy mají komorní ladění, jsou napínavé a kromě vtipně řešených zápletek vynikají i znamenitým sociálním postřehem a sugestivním vylíčením prostředí.
obálka knihy
Garamond (2008)
Povídky se odehrávají vesměs krátce před 2. světovou válkou. Zdánlivě váhavý, ve skutečnosti důkladný psycholog Maigret se v nich často vydává za případy na zvláštní místa - na lesní samotu nebo k říčnímu zdymadlu, najdeme tu i klasický motiv vraždy v kupé mezinárodního rychlíku. Případy samy jsou poměrně jednoduché, zajímavá je na nich především Maigretova metoda dlouhého pozorování a pomalého, pečlivého vciťování do mentality pachatele.
obálka knihy
Knižní klub (2014)
Liberty Bar: v ospalé letní atmosféře Azurového pobřeží pátrá Maigret po vrahovi Australana, jenž uměl užívat života (což se mu vymstilo). Maigret v noční Paříži: komisař, nyní už penzionovaný, vytahuje z maléru svého synovce-policistu, který se připletl k vyřizování účtů mezi překupníky drog. Málomluvný a zdánlivě těžkopádný, vždy však spravedlivý komisař Maigret - nezpochybnitelná klasika francouzské detektivní literatury; zde se nám představuje ve dvou méně známých případech, napsaných ve 30. letech minulého století.
obálka knihy
Knižní klub (2014)
První se odehrává v 30. letech 20. století na venkově, na osamocené křižovatce, kde stojí pouze dva domy a benzínová pumpa. V garáži jednoho domu je nalezeno auto patřící majiteli druhého domu a za volantem mrtvý překupník diamantů z Antverp. Maigret na místě činu postupně zjišťuje, že hlavní podezřelý, dánský šlechtic, pravděpodobně není ten pravý pachatel a nakonec se mu podaří dobrat pravdy a odhalit zločinecký gang. V druhém příběhu je zavražděna mladá žena, a i když to vypadá, že jí smrt nikdo z okolí nepřál, nemá nikdo ani velkou snahu přispět k odhalení pachatele. Maigret úspěšně vyřeší i tento případ, přestože v osobě hlavního podezřelého nachází vynikajícího protivníka.
obálka knihy
Knižní klub (2013)
V prvním příběhu je komisař na studijní cestě po USA. Tady se v arizonském Tucsonu stane svědkem vyšetřování smrti mladé ženy, jejíž mrtvé tělo bylo objeveno u železniční trati. Před koronerem vypovídá pět mladých mužů, kteří s ní trávili poslední noc před smrtí. Maigret se zájmen sleduje vyšetřovací metody amerických kolegů a sám se snaží vydedukovat, jak mladá žena zemřela. Druhý příběh je netypický - Maigret sepisuje své vzpomínky na dětství, mládí, kolegy a případy, které řešil, aby uvedl na pravou míru vše, co o něm sepsal novinář a spisovatel Georges Sim (později Simenon).
obálka knihy
Kniha Zlin (2011)
Faberovy povídky vypovídají nejen o stavu dnešní civilizace, ale mnohdy se v ryze fantaskních dějích v barvité nadsázce snaží naznačit, kam tento svět směřuje a v jakých dimenzích se může pohybovat v následujích etapách. Pokud se rozměry Faberových próz odehrávají v reálných mantinelech, zachycují většinou kritické okamžiky lidského života. V tiulní povídce musí například nová učitelka nahradit svou předchůdkyni, která byla pro nevěru drasticky zabita před zraky celé třídy. V další pak sleduje autor příběh až fanatického meteorologa, který je vyslán i se svou rodinou do jedné africké země, aby tam důkladně prostudoval klimatické vlivy a zjistil tak, zda zdejší podnebí může napomoci odvrátit hrozbu hladomoru. Faber se ovšem nevyhýbá ani námětům s fantazijními prvky. Variací na hitchcockovské ptáky může být třeba Faberova próza "Ryby", v níž se planeta zcela vymkla z přírodních zákonů a její obyvatelé žijí v ustavičném strachu před živočichy, kteří se vynořili z vodních hlubin a místo v řekách či oceánech plují nyní vzduchem.
obálka knihy
Knižní klub (2007)
Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům. V první novele se tento pařížský policista pouští do neobvyklého vyšetřování: než dopadne pachatele vraždy, musí nejprve zjistit, zda k nějakému zločinu vůbec došlo. V druhém příběhu opouští Maigret známou půdu Paříže, neboť jej pátrání po příčinách záhadné smrti mladíka přivádí na venkov.
obálka knihy
Knižní klub (2011)
První z příběhů řeší případ člověka, jenž komisařovi svěří své starosti s ženou, která si našla jiného a kterou se i s milencem návštěvník rozhodl zabít. Zakrátko je tajemný host pohřešován a komisař stojí před úplně jiným zločinem, než původně počítal. Druhý příběh je případem vraždy starého bezúhonného podnikatele, u které nemůže komisař žádný skutečný motiv zločinu najít. Rodina oběti žije v dokonalém souladu, zdá se, že není co skrývat. Teprve hlubší pohled do minulosti a do spleti zdánlivě průzračných vzájemných vztahů odhalí Maigretovi pachatele.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele