Články s tématem fantasy

Recenze
13. 7. 2018
Když nemůžeš vyhrát, změň pravidla - ilustrační obrázek článku
Když nemůžeš vyhrát, změň pravidla

Žádný slzy, žádnej funus. Závěr dechberoucí dilogie je tady a začíná v prohnilém městě.
Recenze
6. 7. 2018
Timeless - ilustrační obrázek článku
Timeless

Svět už není takový, jak ho známe. Různá časová období se spojila do jednoho světa a vytvořila zcela nový život. Ale někteří se s tím nehodlají jen tak smířit. Povede se jim zvrátit běh událostí?
Recenze
15. 6. 2018
Věž úsvitu - ilustrační obrázek článku
Věž úsvitu

Pokud jste se v sérii dostali už tak daleko, předposlední díl Skleněného trůnu si zkrátka nemůžete nechat ujít. Dobrodružství, které před Chaolem Westfallem leží, zatímco Aelin vede svou vlastní válku, je totiž příliš lákavé!
Události
12. 6. 2018
T3 Con - ilustrační obrázek článku
T3 Con

Chcete se naučit lépe psát? Zajímá vás zejména fantastika? Potom jistě znáte Triumvirát, skupinu, která radí začínajícím autorům. Jejich další intenzivní odpoledne, na které si pozvali i zajímavé hosty, proběhne již tuto sobotu.
Recenze
11. 6. 2018
Temná krása - ilustrační obrázek článku
Temná krása

Finální díl série Kroniky pozůstalých se na světě objevil začátkem dubna, kdy všichni fanoušci série mohli jen tiše lapat po dechu, kdykoli tuhle neobyčejnou knižní krásku viděli. Minimálně zvenčí je kniha kouzelná. Ale je tomu tak i uvnitř?
Ostatní
21. 5. 2018
Ceny Nebula 2017 - ilustrační obrázek článku
Ceny Nebula 2017

O víkendu proběhlo vyhlášení cen Nebula pro nejlepší fantasy a sci-fi díla vydaná ve Spojených státech. Na rozdíl od ceny Hugo, ve které hlasují fanoušci, je toto ocenění udělováno profesní organizací amerických spisovatelů sci-fi.
Novinky
14. 5. 2018
Fantastické novinky ze Světa knihy - ilustrační obrázek článku
Fantastické novinky ze Světa knihy

Právě skončil další ročník největšího knižního veletrhu na českém území. Které novinky nás čekají v oblasti fantasy literatury? Co zajímavého mohli návštěvníci zjistit? Objevujte s námi.
Recenze
24. 4. 2018
Smrtící dobrodružství se Sodem a Karmou! - ilustrační obrázek článku
Smrtící dobrodružství se Sodem a Karmou!

Smrtonoš – novinka nakladatelství CPress s všeříkajícím názvem, výraznou ilustrací a lákavou anotací by podle všeho měla být kýženým kouskem pro teenagery. Tak pozor, tuhle jízdu si ale můžete užít, i když už je vám puberta cizí. A já vám řeknu proč!
Recenze
16. 4. 2018
Led nebo oheň - ilustrační obrázek článku
Led nebo oheň

Led nebo oheň, pokračování napínavého fantasy Sníh nebo oheň, je definitivně jednou z knih, která potvrzuje, že druhý díl dokáže ten první naprosto rozdrtit. Jakkoliv byl Sníh nebo oheň povedený, nedokáže se mu rovnat – v zápletce, ději ani v postavách.
Ostatní
28. 3. 2018
Jana Rečková - ilustrační obrázek článku
Jana Rečková

Dnešní ráno bylo pro čtenáře fantastiky, kteří se často ještě nevzpamatovali z úmrtí Jana Kantůrka, opět smutné. Obávaný Smrť si totiž přišel pro další osobnost literárního světa fantazie.
Ostatní
23. 3. 2018
Jan Kantůrek - ilustrační obrázek článku
Jan Kantůrek

Včerejší večer českých fanoušků překladové fantasy a sci-fi literatury poznamenala smutná zpráva: zemřel překladatel knih Terryho Pratchetta, Conanovek, Amberu či komiksů Hellboy a Myší hlídka.
Recenze
19. 3. 2018
Divotvůrce - ilustrační obrázek článku
Divotvůrce

Pokud máte rádi netradiční podobu magie, všemožné druhy karet, trochu těch intrik, ale také ironií sršící cizinku nebo mluvící kočkoveverky, pak je Divotvůrce tím pravým čtením pro vás.
Recenze
7. 3. 2018
Pokračování žhavého a nebezpečného dobrodružství... - ilustrační obrázek článku
Pokračování žhavého a nebezpečného dobrodružství...

Nemohli jste se dočkat pokračování? Svíralo vás z myšlenek na Colea a Ali i na originální zombie, proti kterým Ali s partou zabijáků stojí? To je dobře, protože horkou novinkou února je právě Alenka v říši zombií: Za zrcadlem!
Recenze
28. 2. 2018
Rázová vlna - ilustrační obrázek článku
Rázová vlna

Řezník z Bruntálu, František Kotleta, nechal své fanoušky v loňském roce pořádně vydusit. Nejdříve jim naservíroval našlápnutý Poločas rozpadu, aby je později na závěřečný díl trilogie nechal čekat. Dočkali jsme se konce světa?
Oznámení Zeedee
27. 2. 2018
Soutěž: Sníh nebo popel - ilustrační obrázek článku
Soutěž: Sníh nebo popel

Vyhrajte první díl fantasy trilogie dřív, než vyjde pokračování!
Recenze
26. 2. 2018
Sníh nebo popel - ilustrační obrázek článku
Sníh nebo popel

Sara Raasch přichází s první knihou ze světa Primorie – ze světa Ročních období a Střídavých období a boje o přístup k magii. Uprostřed toho všeho stojí hlavní hrdinka Meira...
Recenze
23. 2. 2018
Temné dobrodružství podle námětu Kráska a zvíře! - ilustrační obrázek článku
Temné dobrodružství podle námětu Kráska a zvíře!

Očekávaný retelling Krásky a zvířete je oddechovkou pro nenáročné čtenářky, které touží po kouzelném a temném příběhu... Meagan Spooner v České republice u nakladatelství CooBoo vyšly dva díly série Ptačí zpěv. Možná se brzy dočkáme i dalších, protože spisovatelka rozhodně neusíná na vavřínech a stále pro své čtenáře píše!
Rozhovory
22. 2. 2018
Míla Linc: Za všechno může Sapkowski - ilustrační obrázek článku
Míla Linc: Za všechno může Sapkowski

Autor české středověké fantasy zvládá vedle psaní knih mnoho úžasných věcí: jako superknihovník bojuje s informačním chaosem, navíc připravuje spoustu skvělých akcí v knihovně a ještě si vyučuje následovníky. Seznamte se s Mílou Lincem.
Recenze
26. 1. 2018
Země příběhů 3: Varování bratří Grimmů - ilustrační obrázek článku
Země příběhů 3: Varování bratří Grimmů

Sourozenci Conner a Alex Baileyovi se na konci druhého dílu rozdělili. To ale ještě netušili, že nebude trvat dlouho a opět se setkají. Chris Colfer nás již potřetí přivádí do kouzelné Země příběhů...
Ostatní
24. 1. 2018
Zemřela Ursula K. Le Guin - ilustrační obrázek článku
Zemřela Ursula K. Le Guin

Kdo se nikdy neponořil do Zeměmoří, jako by nebyl. Na poslední plavbu se vydala autorka tohoto slavného fantastického světa, zemřela v pondělí ve věku 88 let.
Recenze
15. 1. 2018
Králova klec - ilustrační obrázek článku
Králova klec

Třetí díl ze série Rudá královna přináší nová poslání, tajemství, která se podařilo vyřešit, a problémy, které se Rudé královně Mare postavily do cesty. Bude to dlouhá cesta, ale rozhodně bude stát za to.
Recenze
13. 12. 2017
Magonie - ilustrační obrázek článku
Magonie

Pohádkový příběh o dívce, která už ale tak pohádkový život nemá. Ba naopak. Každý den se musí potýkat s nemocí, která jí zabraňuje v normálním životě.
Události
8. 12. 2017
Minicon už zítra - ilustrační obrázek článku
Minicon už zítra

Nevíte, co s volnou sobotou? Pro fanoušky fantastických světů obnovilo nakladatelství Argo ve spolupráci s Klubem Julese Vernea malý con – Minicon. Letos se jej účastní přední hvězdy české fantastiky.
Události
6. 12. 2017
František Kotleta míří do Ostravy - ilustrační obrázek článku
František Kotleta míří do Ostravy

Oblíbený bruntálský autor drsných a postapokalyptických románů míří představit své poslední dílo, Rázovou vlnu, do Ostravy. Beseda spojená s autogramiádou se koná již v pátek.
Recenze
2. 12. 2017
Cosi plesnivého v zemi ymslandské - ilustrační obrázek článku
Cosi plesnivého v zemi ymslandské

Druhý díl trilogie Havraní kruhy norské autorky Siri Pettersen provokuje obrázkem obálky i názvem. Fanoušky série však rozděluje také změna prostředí.
Oznámení Zeedee
1. 12. 2017
Soutěž: Ódinovo dítě - ilustrační obrázek článku
Soutěž: Ódinovo dítě

Chcete vyhrát podepsaný první díl trilogie Havraní kruhy Siri Pettersen?
Rozhovory
30. 11. 2017
Siri Pettersen: Havraní kruhy budou mít pokračování - ilustrační obrázek článku
Siri Pettersen: Havraní kruhy budou mít pokračování

Norská autorka oceňované fantasy ságy ve druhé polovině listopadu navštívila Českou republiku. V rozhovoru prozradila, jaký je její vztah k Praze, kávě a Google Earth. Jak složité je stát se spisovatelem z povolání a jak se to Siri podařilo?
Recenze
27. 11. 2017
Pod maskou lži - ilustrační obrázek článku
Pod maskou lži

Záchrana sestry ve viktoriánském Londýně – právě o něm vám bude vyprávět Evelyn Wyndhamová. A co skrývají tajemní pánové, kteří ji doprovázejí? Nová kniha Taruna Shankera a Kelly Zekas vás zavede tam, kam byste se sami neodvážili
Recenze
23. 11. 2017
Stránky světa | Noční země - ilustrační obrázek článku
Stránky světa | Noční země

Furia Faerfaxová proniká stále hlouběji do prostředí knižní magie v pokračování série Stránky světa. Může se stát, že objeví, co neměla. Může tím zkřížit plány obávaného bibliomantského společenství. Dokáže se postavit jejich tyranii?
Recenze
17. 11. 2017
Poločas audioknižního rozpadu - ilustrační obrázek článku
Poločas audioknižního rozpadu

Druhý díl trilogie Františka Kotlety zamířil ze stránek knihy i do audioknižní distribuce, opět provázený brilantním vypravěčem Borkem Kapitančikem. Co se v postapokalyptickém světě chystá tentokrát?
Recenze
30. 10. 2017
Nesvatý otec - ilustrační obrázek článku
Nesvatý otec

Existují díla, která jsou psána s velkými ambicemi a ty i naplní. Pak jsou ta, která se o to úporně snaží, ale jaksi se nepovede. A nakonec taková, která si nehrají na nic a jejich prvním a posledním úkolem je čtenáře pobavit, případně mu ukrátit dlouhou chvíli v čekárně u lékaře nebo při jízdě vlakem. Do kategorie těch posledních patří i románový debut Marka Dvořáka.
Recenze
27. 10. 2017
Růže a dýka - ilustrační obrázek článku
Růže a dýka

Pokračování Šeherezádiny strastiplné cesty za zlomením kletby je tady!
Rozhovory
24. 10. 2017
Martin Bečan: Ve světě Harryho Pottera bych byl výrobcem hůlek - ilustrační obrázek článku
Martin Bečan: Ve světě Harryho Pottera bych byl výrobcem hůlek

Kaziměsti jsou jeho první knihou, píše povídky, pracuje v médiích, dělá doktorát a vyrábí kouzelnické hůlky. Mladého českého autora fantasy, hororu a new weird jsme vyzpovídali na festivalu Humbook.
Recenze
23. 10. 2017
Píseň zimy - ilustrační obrázek článku
Píseň zimy

Do dívky z hudební rodiny se zamiluje Král duchů – to nevěstí nic dobrého. Další kniha, kterou lze zařadit mezi oblíbené retellingy, seznamuje moderní mladé čtenáře s klasickou německou legendou. Nová kniha americké autorky S. Jae-Jones vás přenese do zimy.
Rozhovory
17. 10. 2017
Anita G. Howard: Nová kniha bude o Princezně na hrášku - ilustrační obrázek článku
Anita G. Howard: Nová kniha bude o Princezně na hrášku

S autorkou Šepotání a novinkové Krverůže jsme se setkali na festivalu young adult literatury Humbook. Jak dlouho píše knihu a kolikrát ji přečte? Proč tvoří právě retellingy pro mladé dospělé? Přinášíme první ze série rozhovorů.
Události
14. 10. 2017
Siri Pettersen v listopadu navštíví ČR - ilustrační obrázek článku
Siri Pettersen v listopadu navštíví ČR

Norská autorka fantasy ságy Havraní kruhy navštíví ve druhé polovině listopadu Prahu a Brno, zúčastní se festivalu Dny severu, který letos představí žánr Nordic Weird.
Recenze
13. 10. 2017
Ledový oheň - ilustrační obrázek článku
Ledový oheň

Ruby se narodila do světa, ve kterém spolu bojují oheň a led. Jsou totiž lidé, kteří tyto nebezpečné živly dokáží ovládat a Ruby je jednou z nich. Jejím darem je oheň – žije však v zemi ledu.
Recenze
2. 10. 2017
Pět vran a krkavec - ilustrační obrázek článku
Pět vran a krkavec

Šest vran, titul, který v zahraničí i u nás vyvolal obrovský ohlas, byl do čtenářského podvědomí přenesen hlavně díky své pěkné fasádě a někdy snad až přehnaně vyznívajícím superlativům. Tato nová duologie ze světa grišů nemá však navzdory všem očekáváním pojednávat o šlechetných motivech, ani hrdinech, ale o šesti odpadlících, co se chystají na misi, která je buď zatratí, nebo z nich udělá legendy. Misi, ze které by se neměli vrátit.
Recenze
8. 9. 2017
Poločas rozpadu - ilustrační obrázek článku
Poločas rozpadu

Poločas rozpadu líčí další dobrodružství plukovníka Michálka a jeho party. Nejde o nic menšího než záchranu světa před definitivní jadernou zkázou.
Recenze
30. 8. 2017
Růžová smrt - ilustrační obrázek článku
Růžová smrt

Použité duše jsou třetí knihou Christophera Moora, která vychází v českém překladu, ačkoli jich napsal celkem patnáct. Znovu se vydáváme s vetešníkem Charliem Asherem do tak trochu jiného San Franciska, ve kterém se tak trochu ztrácejí duše zemřelých.
Recenze
28. 8. 2017
Lady Mechanika - ilustrační obrázek článku
Lady Mechanika

Po sedmi letech od původního vydání se i k nám díky intervenci nakladatelství Argo dostává první komiksové dobrodružství světově proslulé Lady Mechaniky, dílem stroje, dílem ženy, která si nerozpomíná na svůj původ a minulost a proto si za svou adoptuje kariéru dobrodružky, lovkyně a vyšetřovatelky, kdy se setkává v soubojích na život a na smrt jak s protivníky novými, tak i se starými známými.
Ostatní
22. 8. 2017
Karetní hra Jméno větru - ilustrační obrázek článku
Karetní hra Jméno větru

Fanoušci Kroniky královraha netrpělivě vyhlížejí slíbený závěr trilogie, Patrick Rothfuss mezi tím pracuje na dalším projektu v trochu jiné oblasti.
Recenze
17. 8. 2017
Třetí stříbrná kniha snů - ilustrační obrázek článku
Třetí stříbrná kniha snů

Závěrečný díl trilogie Kerstin Gier opět zavádí čtenáře do magického a nevyzpytatelného světa – světa snů. Jaké překvapení si pro hlavní hrdinku přichystají stále nebezpečnější snové světy tentokrát?
Ostatní
16. 8. 2017
Azirafal & Crowley míří na vaše obrazovky - ilustrační obrázek článku
Azirafal & Crowley míří na vaše obrazovky

Dobrá znamení budou další knihou Neila Gaimana, která získá i svou seriálovou podobu. V letošním roce měli premiéru Američtí bohové.
Recenze
15. 8. 2017
Alenka v říši hormonů - ilustrační obrázek článku
Alenka v říši hormonů

Alenka v říši zombií si vás už po prvotním zběžném pohledu omotá kolem prstu. Ostatně, proč by se jeden bránil? Krásná obálka se snoubí s údernou anotací a poutavým názvem, děj láká na odkaz Lewise Carrolla a Alenka, hlavní hrdinka tak zvláštního a specifického díla, se má pod taktovkou bestsellerové spisovatelky Geny Showalter, potýkat se zombie. K tomu nálepka YA a máme zaděláno na těsto.
Výročí
10. 8. 2017
Suzanne Collins - ilustrační obrázek článku
Suzanne Collins

Dnes slaví narozeniny autorka oblíbené dystopické trilogie Hunger Games.
Recenze
9. 8. 2017
Protože se stmívá - ilustrační obrázek článku
Protože se stmívá

Když přijde na řadu téma scifi a fantasy, každý hned dokáže vylovit z paměti pár jmen, které si ve spojitosti s těmito žánry vybaví. I na téma česká literatura se dá vyjmenovat spoustu jmen. Ale zeptejte se na českého autora kvalitní fantasy nebo scifi a většinou nastane odmlka tichého přemítání.
Novinky
6. 8. 2017
Filmová Anihilace již v únoru - ilustrační obrázek článku
Filmová Anihilace již v únoru

Adaptace románu Jeffa VanderMeera, kterou natáčí režisér Alex Garland, zamíří do kin koncem února příštího roku.
Recenze
2. 8. 2017
Pohádka o princezně z docela jiného soudku - ilustrační obrázek článku
Pohádka o princezně z docela jiného soudku

Být z královského rodu je už odnepaměti snem snad každé malé dívenky. Kdo by taky nechtěl žít na zámku, nosit ty nejkrásnější šaty a účastnit se honosných bálů a oslav? Princezna v nás vždy vzbuzovala pocit krásné a vznešené dívky, na kterou čeká charismatický princ, který si ji odveze na bílém koni a oni spolu budou žít šťastně až na věky. Zkusili jste se na to ale někdy podívat z druhé strany?
Recenze
31. 7. 2017
Pusťte si Spad do uší - ilustrační obrázek článku
Pusťte si Spad do uší

V těchto dnech se na pultech knihkupectví začíná objevovat druhý díl knihy (ne)známého českého velikána Františka Kotlety – Poločas rozpadu. Připomenout si ten první, Spad, můžete i díky audioknize načtené Borkem Kapitančikem.
Novinky
29. 7. 2017
Ready Player One na stříbrném plátně - ilustrační obrázek článku
Ready Player One na stříbrném plátně

Další film podle slavné knižní předlohy brzy zamíří do kin. Tentokrát půjde o akční podívanou ze světa virtuální reality a počítačových her.
Události
25. 7. 2017
Víte, co je Odkaz tastedarů? - ilustrační obrázek článku
Víte, co je Odkaz tastedarů?

Ať je vaše odpověď kladná či záporná, již zítra se o tomto smělém českém projektu můžete dozvědět více. Její autoři budou hosty povídání v nové knižní kavárně na Václavském náměstí.
Ostatní
23. 7. 2017
10 věcí, které jste (možná) nevěděli o Benu Aaronovitchovi - ilustrační obrázek článku
10 věcí, které jste (možná) nevěděli o Benu Aaronovitchovi

Autor série Řeky Londýna právě končí svou návštěvu v České republice. Zastihnout jste ho mohli v Praze, Ostravě a Pardubicích. Tento výrazný britský autor je také velmi upovídaný a prozradil na sebe mnoho osobních informací.
Recenze
21. 7. 2017
Poušť v plamenech - ilustrační obrázek článku
Poušť v plamenech

Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal mix Divokého západu a Blízkého východu? Takovou kombinaci nám přináší Alwyn Hamilton v knize Poušť v plamenech. Knihu okořenila zajímavou formou pouštní magie a nechybí ani propracovaný příběh.
Události
9. 7. 2017
Křest druhých Bran Skeldalu - ilustrační obrázek článku
Křest druhých Bran Skeldalu

Pokračování knihy podle slavné české počítačové hry píše její původní tvůrce, Jindřich Rohlík. Křest tohoto díla, které vydává nakladatelství Straky na vrbě, proběhne příští týden.
Recenze
7. 7. 2017
Noční labuť - ilustrační obrázek článku
Noční labuť

Zuzana Hartmanová přichází na českou knižní scénu se svou fantasy prvotinou - povídkovým románem nazvaným podle jedné z nich - Noční labuť. Hlavní hrdinkou je nekromantka Nix.
Recenze
9. 6. 2017
Všichni ptáci na nebi - ilustrační obrázek článku
Všichni ptáci na nebi

Každé přátelství je někdy trochu testováno a jinak to není ani v případě Patricie Delfineové a Laurence Armsteada. Ona je čarodějka, on vědec a zázračný konstruktér. Dokáže tato nesourodá dvojice zachránit svět?
Události
25. 5. 2017
Vstupte do Ďáblovy obrazárny - ilustrační obrázek článku
Vstupte do Ďáblovy obrazárny

Čtvrté pokračování Dobrodruha pokřtí Leonard Medek již za týden. Můžete se setkat i s Danielem Tučkou, autorem steampunkového Pelyňku.
Recenze
1. 5. 2017
SPAD - ilustrační obrázek článku
SPAD

Kotleta je zpět. Spad ukazuje svět poté, co si pár států vyměnilo jaderné navštívenky.
Ostatní
23. 4. 2017
Dnes je Světový den knihy a autorských práv - ilustrační obrázek článku
Dnes je Světový den knihy a autorských práv

23. duben je dnem, kdy zemřel Miguel de Cervantes Saavedra či William Shakespeare. Na jejich počest vyhlásilo UNESCO tento svátek.
Recenze
11. 3. 2017
Nadělat prachy: sympatický ex-podvodník znovu na scéně - ilustrační obrázek článku
Nadělat prachy: sympatický ex-podvodník znovu na scéně

S Vlahošem von Rosretem už jsme se na stránkách Zeměplošského cyklu setkali v knize Zaslaná pošta. Poštovní úřad pod jeho vedením vzkvétá, on sám se ale začíná nudit.
Recenze
5. 3. 2017
Cress: Měsíční kroniky potřetí - ilustrační obrázek článku
Cress: Měsíční kroniky potřetí

Bylo, nebylo... Znáte pohádku o dívce s neskutečně dlouhými vlasy, kterou zlá čarodějnice uzavřela do vysoké věže, kde ji věznila dlouhé roky, až ji jednoho dne objevil princ? Seznamte se s Cress, s hrdinkou třetího svazku Měsíčních kronik.
Novinky
25. 1. 2017
Třetí díl Kostičasu se blíží - ilustrační obrázek článku
Třetí díl Kostičasu se blíží

Po návštěvě Samanthy Shannon v Praze se fanoušci nemohou dočkat třetího dílu série o Paige Mahoneyové, kterou mladá britka při své návštěvě propagovala. České nakladatelství již začíná s překladem.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele